It ends with us film - Blake Lively, Colleen Hoover könyv - konyvesmagazin.hu

Blake Lively zaklatási pere: elutasították Justin Baldoni kártérítési igényét

Visszautasította a bíróság Justin Baldoni 400 millió dolláros rágalmazási keresetét, amit a hollywoodi pár, Blake Lively és Ryan Reynolds ellen nyújtott be. A 2024-ben bemutatott It ends with us - Velünk véget ér című film színész-rendezője azután tett jogi lépéseket, hogy Blake Lively szexuális zaklatással vádolta meg.

chk | 2025. június 10. |

Újabb fejezethez ért az a pereskedés, ami 2024-ben kezdődött Blake Lively és Justin Baldoni között. A színésznő a Colleen Hoover sikerregénye alapján készült, 2024-ben bemutatott It ends with us - Velünk véget ér című film forgatása alatti szexuális zaklatással és a promóciós időszakra időzített, ellene irányuló online lejárató kampány szervezésével vádolja Justin Baldonit.

colleen hoover
It Ends With Us - Velünk véget ér - Filmes borítóval
Könyvmolyképző, 2024, 421 oldal, Ford. Kamper Gergely

A színész-rendező viszontkeresettel élt, tagadva minden vádat. Januárban beperelte Blake Lively-t és férjét, Ryan Reynoldsot, azt állítva, hogy a hollywoodi házaspár megpróbálta „tönkretenni” őt és a karrierjét, ezenkívül a magánélet megsértésével és zsarolással vádolta meg a sztárpárt.

Ezt a keresetet dobta most vissza a bíróság.

A bíró hétfői döntését azzal indokolta, hogy a Lively panaszában szereplő, szexuális zaklatásra vonatkozó állítások törvényi védelmet élveznek, és nem képezhetik rágalmazási kereset alapját. Egy kaliforniai jogszabályra hivatkozott, amely a #MeToo mozgalomra válaszul született.

Egy korábbi cikkünkben már részletesen végigvettük, hogy mi is történt színésznő és Justin Baldoni színész-rendező között: itt olvashatod el a botrány hátterét.

Colleen Hoover a családon belüli erőszakról és az érzelmi abúzusról szóló Velünk véget ér (It Ends With Us) című , 2016-ban megjelent könyvét 10 millió példányban vásárolták meg, miután felfedezte a BookTok. Justin Baldoni tavaly augusztusban bemutatott rendezése 400 millió dollár bevételnél tart, a film pedig megérkezett a Max streamingoldal kínálatába is.

(CNN)

Nyitókép: Intercom

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Blake Lively idegesítő hárpia vagy a filmipar áldozata?

Megérkezett a Max-ra a Velünk véget ér! Idővonal és áttekintés, hogy min is pörög most Hollywood – és hogy mit mutat ez a társadalmi folyamatokról.

...

Blake Lively és Colleen Hoover azt ígéri, az It Ends With Us-film hű lesz a könyvhöz

A romantikus bestseller készülő adaptációjáról árult el részleteket a főszereplő, Blake Lively és a szerző.

...

Rossz olvasási módszer miatt perlik a szülők az iskolát

Az oklahomai törvényhozók már betiltották a szóképes olvasás tanítási módszert, mivel egyre több kutatási adat támasztja alá, hogy nem lehet vele megtanítani a gyerekeket olvasni

Listák&könyvek
...

Neked is a könyvtár a második otthonod? – 5 hangulatos budapesti hely igazi könyvimádóknak

...

5 hosszú regény, hogy még tartalmasabban teljen az utazás

...

Mit olvass a Nyári Margó előtt? 9 kihagyhatatlan kötet

Olvass!
...

Hogy illik viselkedni túszejtés esetén? – Olvass bele Fredrik Backman regényébe!

A hisztiző túszok vagy a rendőrkézre kerülés a rosszabb?

...

Mit tennél, ha egy gyilkossal ülnél egy autóban? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe!

Egy kocsi nagy sebességgel halad az erdőben. Te inkább kiugranál vagy megküzdenél a sofőrrel az irányításért? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe. 

...

Létezhet barátság pingvin és ember között? Olvass bele Sibylle Grimbert Az utolsó egyed című regényébe!

Sibylle Grimbert regénye egy nem mindennapi barátság lebilincselő története. Mutatunk egy részletet.

SZÓRAKOZÁS
...

Százból csak egy maradhat: újabb Stephen King thriller érkezik a mozikba

A hosszú menetelés szerptemberben érkezik a mozikba.

...

Parti Nagy Lajos, Röhrig Géza és Spiró György is tiltakozik a Kneecap szigetes fellépése ellen

Több mint 170 művész, köztük számos író írta alá azt a Sziget Fesztivál szerevezőinek szóló petíciót.

...

Szörnyű év és a „kertész típusú író”: ezzel magyarázza George R. R. Martin, hogy nem halad az írással

Összeszedtük, George R. R. Martin mivel indokolta az évek folyamán, hogy késik A tűz és jég dala következő része.

Megvan a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 10 döntőse!

Megvan a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 10 döntőse!

Közülük kerül ki a Mastercard – Alkotótárs két győztese, akik fejenként 3-3 millió forintot kapnak.

Szerzőink

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

"Istenről és Édesanyáról vagy jót vagy semmit" – Ongjerth Hanna: Fecskefészek

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Nagy László 100: ma lenne, aki átvinné fogában a szerelmet a túlsó partra?