Ryan Gosling nem akar asztronauta lenni – itt A Hail Mary-küldetés előzetese

Ryan Gosling nem akar asztronauta lenni – itt A Hail Mary-küldetés előzetese

Ryan Gosling magányos tudósként próbálja megmenteni a Földet Andy Weir Hail Mary-küldetésének filmfeldolgozásában. Mutatjuk az első előzetest.

bzs | 2025. július 01. |

Andy Weir A marsi című kötetével beírta magát a sci-fi-rajongók szívébe, A Hail Mary-küldetésben pedig sikerült hoznia a humor és a tudományos fantasztikum sajátos elegyét. A Ryan Gosling főszereplésével készült filmfeldolgozás 2026 márciusában érkezik a mozikba, ami látva a trailert, rettenetesen távolinak tűnik.

Andy Weir
A Hail Mary-küldetés
FUMAX KFT, 2021, 510 oldal, Fordító: Rusznyák Csaba

Magányos űrhajós

„Weir gyengéje a magányos tudós száműzött figurája: az emberiség most is elveszejt egyet közülük a világűrben, aki mégis kész megmenteni az egész univerzumot" – írtuk a regényről korábbi cikkünkben. „Az amnéziás főhős kényszerű űrodüsszeiája és a jelenét új megvilágításba helyező visszaemlékezései révén sodródik egy egészen pazar végkifejlet felé. Fegyvertára a Föld összes tudása és a józan ész. Meg a fizika csatarendbe állított törvényei."

A sci-fi komédiaként jellemzett filmben Ryan Gosling egy tanárt alakít, aki kénytelen egy veszélyes küldetés keretében űrhajósnak állni, hogy megmentse a bolygót. A női főszereplő az Egy zuhanás anatómiájából ismert Sandra Hüller, az ő karaktere veszi rá Goslingét, hogy vegyen részt a küldetésen. 

A forgatókönyvet ismét Drew Goddard írta, akárcsak A marsiból készült Mentőexpedícióét. A korábbi adaptációban Ridley Scott rendezése mellett Matt Damon karaktere próbált életben maradni a Marson. Most Phil Lord és Christopher Miller ülnek a rendezői székekben. Hozzájuk kötődik a Pókember animált verziója, illetve a 21 Jump Street és a Lego-film is. 

(Variety)

Youtube - screenshoot

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A marsi után Andy Weir A Hail Mary-küldetésben is elveszejt bennünket a világűrben

Andy Weir előző két regényében megjártuk a Marsot és a Holdat, a szerző legújabb kötete pedig még távolabbra invitál. A Hail Mary-küldetésben a megszokott tudományos alaposságával és humorával mesél arról, hogy válsághelyzetben az ember hogyan nőhet túl önmagán.

...

A marsi írója elmondta, szerinte mennyire hat a járvány a sci-fikre

Andy Weirt a Salon kérdezte a kedden megjelenő, Project Hail Mary című új regénye kapcsán az írói módszereiről, elveiről és a fantasztikus irodalom jövőjéről a járvány után.

...

Magányos marsi robinzonád tudományos háttérrel

KÖNYVHÉT
...

Test, hatalom és Kolozsvár – így épül fel a Tompa Andrea-univerzum

Valuska László Visy Beatrixszel beszélgetett frissen megjelent Tompa Andrea-monográfiájáról.

...

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Újabb elsőregényes a Flairben: hallgasd meg az epizódot!

...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

Listák&könyvek
...

5 regény, ami újrameséli az Odüsszeiát – a kisembertől a bátor nőkig

...

Rémeket rejt a magyar vidék – 5 hátborzongató könyv

...

6 könyv a balatoni történetek rajongóinak

SZÓRAKOZÁS
...

Megváltás helyett pusztító háború: itt a Dűne 3 új előzetese!

Pusztító vallásháborúk, személyes tragédiák az új előzetesben.

...

Emberevő bálnák és fenyegető mélységek a Bálnahullás előzetesében

Te mit tennél, ha lenyelne egy bálna? 

...

Kijött az Odüsszeia utolsó nagy előzetese

Indul a visszaszámlálás: napokon belül érkezik Christopher Nolan Odüsszeiája!

Polc

Miért fáj ennyire nőnek lenni? – A Nacu nyara című bestseller regényről

...

Tompa Andrea dühvel és reménnyel: Kolozsvárról, hatalomról és homoszexualitásról

...

Megtalálni a halálban az életet – Szentesi Éva új regényéről

...

Sosem volt még ennyire vicces a halál – Vajna Ádám regényéről

...