A Ravensburger sorozatában az öt világvallás (hinduizmus, buddhizmus, judaizmus, kereszténység, iszlám) tanításaival ismerkedhetnek meg az óvodások és a kisiskolások. Megtudhatják, miért hisznek az emberek istenekben, hogyan alakultak ki a vallások, ki volt Buddha, Jézus és Mohamed, miben hisznek és mit ünnepelnek az egyes vallások követői. A gazdagon illusztrált kötet rengeteg titkos ablakot is rejt, melyeket kihajtva a gyerekek újabb és újabb információk birtokába jutnak. Farkasházi Réka színésznő korábbi értékelésében azt írta, hogy a kötet egyszerűen mégis, az ajánlott korosztálynak megfelelő részletességgel mesél az öt legnagyobb vallásról.
Serge Bloch igazi szupersztárnak számít a maga területén, aki több száz könyvet illusztrált már, közben pedig a legnagyobb lapok (New York Times, Washington Post, Le Monde, Libération) kérnek rendszeresen grafikát tőle. Az utóbbi évek legnagyobb vállalkozása mégis az volt, hogy Frédéric Boyer-val újramesélték a Bibliát. Az itthon a Scolar és a Vivandra közös kiadásában megjelent gigantikus kötet a kezdetek kezdetét eleveníti fel, és harmincöt történetet mesél el az Ótestamentumból a Genezistől Dániel könyvéig. Amikor két éve Budapesten járt, Bloch elmesélte, hogy bár gyerekkorában közel álltak hozzá a bibliai történetek, később eltávolodott tőlük, nem is tartja magát hívőnek, de ez a munka lehetővé tette, hogy ötven év után visszatérhessen hozzájuk: "Számomra ez volt a fontos: a találkozás – újraélni ezeket a hihetetlen történeteket, újra felfedezni és megérteni a ma is létező üzeneteket.”
A Lehetnék bárki - Kortárs és kortalan versek című antológiában a szerkesztő, Péczely Dóra nyolc ciklusba rendezte a verseket, melyek közös jellemzője, hogy a költők a mű készültekor még nem töltötték be a harmincat (a válogatás szempontjairól ITT olvashattok bővebben). A versek között akadnak olyanok, amelyek kimondottan a létezés kérdéseit boncolgatják, azokra reflektálnak; korábbi interjúnkban Péczely Dóra elmondta, hogy emlékei szerint az ő generációját régebben a szerelem mellett az égiek világa és a transzcendens kérdések foglalkoztatták, de például a Szívlapát kötet megjelenése utáni reakciókból az derült ki, hogy ez ma már nem feltétlenül van így, "aminek részben az is lehet az oka, hogy sokszor a tanároknak nincs viszonyulásuk ezekhez a versekhez, ezért kulcsot sem tudnak adni" a diákoknak. Éppen ezért a Lehetnék bárki című kötetben kitágította az istenes versek ciklusát, így noha vannak benne hagyományosabb istenkereső versek, de mitológiaiak, kozmológiaiak is.