Nagy közhely azt mondani valakire, hogy egy élő klasszikus, de mit tegyünk, ha Oliver Jeffers tényleg az? Az északír származású író-illusztrátor jelenleg Brooklynban él, és ontja magából a jobbnál jobb könyveket. Ebben a könyvben Jeffers egy kisfiú meg egy pingvin különleges barátságát meséli el. Útjuk a Déli-sarkra vezet, de ennél sokkal nagyobb utat járnak be ők ketten. Az illusztrációk gyönyörűek, Jeffers pedig kevés szóval is sokat tud mondani.
Tony Wolf az a klasszikus, amit valószínűleg már a mai gyerekek szülei is olvastak. A sorozat könyvei mind az erdőben játszódnak, de a fókusz mindig máson van, így vannak könyvek a tündérekről, manókról, óriásokról. És persze az állatokról is. Tony Wolf az az alkotó, akinek a rajzait órákig lehet böngészni, figurái egyszerre viccesek és a szó legjobb értelmében bájosak. Ovisoknak kihagyhatatlan.
Sven Nordquist szintén egy legenda, aki meséiben a lehető legkomolyabban veszi a kicsiket. Neki köszönhetjük a Pettson és Finduszt, ami egy örök újramesélős darab. A sorozatnak több része is megjelent magyarul: van olyan, amiben az öregember és a macskája tortát sütnek, karácsonyoznak vagy pecázni mennek. A Szívünk rajtában a Tűzijáték a rókának kapott matricát, ami smúgy a széria egyik legviccesebb könyve.
Egy könyvmoly kisiskolás kedvenc-listáján valószínűleg előkelő helyen szerepel Margit Auer sorozata: a Mágikus állatok iskolája egy olyan osztályról szól, ahol minden gyerek egy varázslatos állat gazdája és barátja lesz. Ez a helyzet rengeteg vicces, kínos és izgalmas szituációt teremt, és szinte teljesen természetes, hogy hétköznapjaikban a fantázia és a valóság szétbogozhatatlanul keveredik. Magyarul eddig tíz kötet jelent meg, és ezekben biztosan mindegyik gyerek talál olyan állatot, amit ő is szívesen barátjának tudna.