Rényi Ádám: Azt szeretem, ha tudok játszani az olvasóval [PODCAST]

Rényi Ádám: Azt szeretem, ha tudok játszani az olvasóval [PODCAST]

ro | 2022. november 22. |
Rényi Ádám
A bezzeggyerek és más felnőttmesék
21. Század Kiadó, 2022, 208 oldal
-

Az érdekel, hogy mindig mást kapjon az ember - mondta A bezzeggyerek és más felnőttmesék című kötete margós bemutatóján Rényi Ádám, akit Finy Petra kérdezett, Náray Erika pedig felolvasott a novellákból. A bemutatón (amelynek beszámolóját ITT olvashatjátok) Rényi mesélt az első kötetére kapott visszajelzésekről (és arról is, hogy akadt olvasója, aki megharagudott rá), de elmondta azt is, hogy mit szeret az írásban (és hogy miért kedveli kimondottan a rövid műfajt), és szóba került, hogy egyetlen ambíciója, hogy az olvasó érezzen valamit - jót vagy rosszat. A margós beszélgetés most teljes egészében visszahallgatható:

A bezzeggyerek és más felnőttmesék, valamint az Osztálytalálkozó és más mesék inkább felnőtteknek című Rényi-kötetekből új kortárs magyar színmű készül, a bemutató 2023 januárjában lesz a 6SZÍN Teátrumban.

Rényi Ádám írásaiból készül színházi előadás
Rényi Ádám írásaiból készül színházi előadás

A hosszú élet titka - Túlélési gyakorlatok tizennyolc képben című előadást januárban mutatja be a 6SZÍN.

Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Moskát Anita és Závada Péter a Panodyssey első magyar nagykövetei

A Panodyssey projekt fő célkitűzése egy közösségi oldal létrehozása: a felületen a felhasználóknak lehetőségük van arra, hogy közvetlenül megosszák az írásaikat, és ezzel még pénzt is keressenek

...

A majdnem-élet receptje: egyedülálló anya reménytelen szerelemmel

A siker fokmérője ma a karrier és a boldog - kétszülős - családi élet. De mi van azokkal, akiknek egyik sem adatik meg? Bendl Vera első felnőtteknek szóló regényében nekik ad hangot: a nagy büdös semmiben lebegés állapotának, amit szeretünk átmenetinek hinni, de van, hogy nem lesz jobb. És a semminél már egy reménytelen szerelem is jobb. A Majdnem negyven a hét könyve. 

...

A könyvek újraolvasása akár az önismeretünket is fejlesztheti

Legyen az film, koncert, színházi darab, vagy könyv, életünk során több olyan élmény ér minket, amit szeretnénk akár többször is átélni. Ha újranézünk egy filmet, vagy újraolvasunk egy könyvet az egészen más tapasztalatot nyújt, mint az első alkalom. A Bookline Kids novemberben egy olyan ifjúsági regényt mutat be, amit érdemes több alkalommal kézbe venni, ezt pedig nemcsak a Bookline Kids szakmai zsűrije látja így, az újrázás pozitív hatásait egy kutatás is alátámasztja.

Ha tetszett A hosszú menetelés, ne hagyd ki ezeket a Stephen King-regényeket!

Ha tetszett A hosszú menetelés, ne hagyd ki ezeket a Stephen King-regényeket!

Véres vetélkedő, rabul ejtett sztárszerző és egy sorozatgyilkos után nyomozó gyerek. A szokásos King-féle minőségben. 

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

„Szeretheted, vagy gyűlölheted”, avagy egy észak-magyarországi falu látképe

chk
chk

A fiatal vajáktól az életveszélyes románcokig: 5+1 fantasy, amit várunk

A hét könyve
Kritika
„Szeretheted, vagy gyűlölheted”, avagy egy észak-magyarországi falu látképe
„Hol van a másik anyám?” – ilyen volt az Ezt senki nem mondta! élő különkiadása

„Hol van a másik anyám?” – ilyen volt az Ezt senki nem mondta! élő különkiadása

Ott Anna vendégei, Péterfy Bori, Simon Márton és Tóth Réka Ágnes a szülőség láthatatlan oldaláról beszéltek.

Hírek
...

A Bruce Springsteen-film lehet az év nagy dobása? Íme az előzetes!

...

Meghalt Robert Redford hollywoodi színészlegenda

...

Először adták át a díjat, amivel Bernardine Evaristo 60 év feletti női szerzőket támogat

...

Lehet úgy fiad, hogy nem tudsz róla? Film készül Obama egyik kedvenc nyári olvasmányából

...

A Tompa Andrea regényéből készült előadás a legjobb új magyar dráma

...

„Jó látni, hogy az élet nem ér véget” – A csütörtöki nyomozóklubról áradozik a Z generáció a BookTokon