Kácsor Zsolt: Még a saját szüleimnek se beszéltem ezekről

A Kalligram kiadó vezetője bedobta az ötletet, hogy Kácsor Zsolt írjon a bipoláris depressziójáról: egyikük se gondolta, hogy ilyen nehéz úton kell végigmennie a szerzőnek. A Pokoljárás Bipoláriában olyan regény, amiben kifejezetten nagy szerepe vagy tétje van annak, hogy nem egy szerző, hanem Kácsor Zsolt személy írja. Aki nem mellesleg két személy, mert van benne egy halott ember is. A regény cselekményéről mint fikcióról beszélve: az elbeszélő ágya mellett egy kötél és egy kés van, a megsemmisítés vagy felszámolás eszközei. Sztori rengeteg van: a családjától egy amerikai nő miatt lelépő apa, mindennapi harcok az önbizalomhiánnyal, idegenségélmény és egy szellemileg sérült testvér. De ez nem sztori, sok ponton a valóságot írta meg Kácsor, aki saját bevallása szerint elment a falig ezzel a könyvével, mindent kiírt magából, kiürült. A számok szerepéről, a családi szembenézés nehézségeiről is mesélt Kácsor Zsolt podcastunkban.

Kácsor Zsolt
Pokoljárás Bipoláriában
Kalligram, 2023, 197 oldal
-

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Litkai Gergely: Tízmillió faj segít túlélnünk, ha megtanulunk együttműködni velük / Az élet szövete 

Hogyan segíthet az ökoszisztémák működése például a napi ivóvíz-ellátottság megoldásában, akár olyan nagyvárosokban is, mint New York? És milyen hasonló  magyar példák vannak arra, amikor a környezetvédelem és a gazdaság szereplői együttműködnek? Egyáltalán, baj-e, ha a gazdasági-társadalmi hasznosság felől közelítjük a környezetvédelmi kérdéseket?

...

Grecsó az apatörténeteihez sokáig kereste a formát, a szavakat, de főként a nyugalmat

Irodalmi és valóságos apákról, hiányokról és jelenlétekről, beavatásokról és személyes tétekről is szó esett Grecsó Krisztián Lányos apa című kötetének margós bemutatóján, amelyet most teljes egészében visszahallgathatsz.

...

Pléh Csaba Tillának mesélt arról, hogy bár tudós, sohasem vetette meg a jó bulikat

A 2023-as májusi Margón mutatták be Pléh Csaba Árnyak című kötetét, a beszélgetést most teljes egészében meghallgathatod!

Hírek
...

Meghalt Fonyódi Tibor író, forgatókönyvíró

...

Simon Márton kapta a Kovács András Ferenc Költészeti Díjat

...

Megnéznéd élőben A Gyűrűk Ura világát? Ezen a budapesti kiállításon megteheted!

...

Éljenzett a közönség: fontos díjat nyert Jeffrey Epstein áldozatának memoárja

...

Florence Pugh főszereplésével érkezik az Éjfél Könyvtár filmadaptációja

...

Oscar-díjas színész veszi kézbe a Fourth Wing-adaptációt

A hét könyve
Kritika
Amikor a szorongás rád rúgja az ajtót, és magadra hagy
Amikor a szorongás rád rúgja az ajtót, és magadra hagy

Amikor a szorongás rád rúgja az ajtót, és magadra hagy

Kritika Giulia Caminito Tünetek című regényéről.

Olvass!
...

Kíváncsi vagy, milyen volt Vincent van Gogh élete? Magyar Miklós könyvéből kiderül!

A világhírű festő élete és ami mögötte van. Olvass bele Magyar Miklós könyvébe!

...

„Isten a művész mellett áll” – Olvass bele Erdős Virág új verseskötetébe!

Isten címmel érkezik Erdős Virág legújabb kötete, amely elsősorban mégis az emberről szól. Részlet.

...

A diktatúrában még a tudomány sem véd meg – Olvass bele Kovács Krisztián történelmi thrillerébe!

Egy csillagász, akit mindenki imád, de a háttérben kemény alkukat kell kötnia az uralkodó hatalommal. Olvass bele!