Az erkélyről az élet - Maradj otthon #16

A diákat válogatva lett világos számomra, hogy a Duna az nemcsak folyó, hanem esemény is, amin valami mindig történik. Mindig imádtam, hogy a lakásuk erkélye a Dunára nézett. Ha kinéztem, akkor szemben a Margitsziget volt, balra az Árpád-híd, jobbra a Margit híd, a Parlament, a Szabadság-szobor, és ha kicsit kihajoltam, amit kisgyerekként nagyszülői szemmel kockázatosnak tűnt, akkor láttam a budai Várat, a Batthyány teret. Gyerekkoromban rendszeresen néztük, milyen hajók mennek el az ablakunk alatt, milyen evezős versenyeket rendeznek és hogyan változik évről-évre az augusztus 20-i tűzijáték, de sokat nézelődtem csak úgy, a korlátba kapaszkodva. 

A képeket válogatva az is kiderült, amit csak sejtettem, hogy nagyszüleim is szerettek az erkélyről nézelődni. Szerették a Dunát, ahol mindig történt valami, eseménytelennek nem lehet mondani az erkélyről nézve az életet a folyón: motorcsónak-verseny, légi bemutató, jégzajlás, hadihajók felvonulása, volt ott minden. 

Az erkély tökéletes megfigyelői pozíció volt, ahonnan sok mindent be lehetett látni, sőt az erkélyen is rengeteg minden történt, ezt később képekkel bizonyítom. 

A mai válogatásban az emlékezésnek egy konkrét helyét mutatom meg: ilyen volt az erkélyről belátni az életet. Külön érdekesség, hogy a budai alsó rakpart, a Slachta Margit rakpart ezeken a fotókon még nem épült meg, az ember és a folyó viszonya közvetlen volt, nem jártak még az autók.

Fotók: Tiszvaölgyi László

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Kati első külföldi útja - Maradj otthon #5

A karanténban 6-8000 családi fotót kezdett rendszerezni fotósunk, Valuska Gábor, aki nagymamája első külföldi útjáról rakott össze nagyképes anyagot.

...
Nagy

Mások életét kiválogatni és rendszerezni - Maradj otthon #11

Milyen volt Óbuda a hatvanas években? Valuska gábor folytatja a nagyapja diáinak szelektálását, most a Kolosy tér környékét dolgozta fel. 

...
Nagy

A magány mint nagyváros - Maradj otthon #12

A magány (...) sűrűn lakott hely: önmagában is város" - írja Olivia Laing A magányos város könyvében. Hogyan alakult át Edward Hopper képe a koronavírus alatt? Város, hiány, magány.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Hírek

Elveszett bibliai fát támasztottak fel egy 1000 éves magból

A Bibliában szereplő fa magját a Júdeai-sivatag egy barlangjában találták. Olyan növényről van szó, ami lokálisan kihalt, a Bibliában viszont többször is említik a gyógyító hatása miatt.

...
Zöld

A barátságaid is lehetnek mélyebbek és bensőségesebbek – olvasd el, hogyan

Cziglán Karolina pszichológus Elfogadó kapcsolódás című könyvével abban igyekszik segíteni, hogy a kapcsolatainkban merjünk sebezhetőbbek lenni, legyen szó barátságról, szülő-gyerek viszonyról vagy párkapcsolatról. Mutatunk egy részletet a kötetből.

...
Zöld

A zöld tea szuperegészséges, de nem csodaszer – 5 könyv a teázásról

A zöld teának nemcsak az illata elbűvölő, de számos nagyszerű hatással is számoltatnak azok, akik rendszeresen fogyasztják. Bemutatjuk a frissítő itallal kapcsolatos tényeket és mítoszokat, aztán ajánlunk öt könyvet a teázás szerelmeseinek.

Kiemeltek
...
Nagy

Hogy fordulhat elő, hogy nincs tíz roma queer szerző?

A roma queerek hangját erősíti fel a Leányvállalat gondozásában megjelent új kötet.

...
Nagy

Péterfy Gergely: Umbria dombvidékén az ember átértékeli az életét

Umbria mindenkit megbabonáz, aki szeret enni, inni, utazni, élni. A Péterfy-házaspár könyvbemutatóján jártunk.

...
Podcast

A Donald rágó, Passuth László és a Katona József Színház: Magyarország, örök hely

Máté Gábor elolvasott egy interjút Jánossy Lajos íróval, majd egy év se telt el és a Katona József Színház bemutatta a színdarabot a Kádár-korról.