Woody Allen egy tévéinterjúban beszélt az őt ért pedolfilvádról

Woody Allen egy tévéinterjúban beszélt az őt ért pedolfilvádról

Woody Allen ártatlannak vallotta magát egy CBS-nek adott interjúban, amelyben a téma a harmincéves molesztálási ügye volt. Mia Farrowék azt állították, hogy Allen molesztálta közösen örökbefogadott lányukat, az akkor hétéves Dylant.  Könyvek hírek mellé. 

| 2021. március 29. |

Woody Allen körül nem csitulnak a kedélyek, az HBO Allen kontra Farrow című dokusorozata újra ráirányította figyelmet a közel harmincéves ügyre, amelynek során Mia Farrowék azt állították, hogy Allen molesztálta közösen örökbefogadott lányukat, az akkor hétéves Dylant. A rendezővel most egy mélyinterjút publikáltak, amelyet tavaly nyáron készített a CBS csatorna, de csak most mutatták be a Paramount Plus streamingszolgáltatón. 

A tévéinterjúban Woody Allen ártatlannak vallja magát. Szerinte teljesen abszurdak a vádak. „Felháborítóan abszurd, és a folt mégsem tűnt el. Még mindig ragaszkodnak a gondolathoz. Ha nem is ahhoz, hogy molesztáltam Dylant, de ahhoz, hogy elképzelhető, hogy molesztáltam. Semmit, amit Dylannel tettem életemben, nem lehet úgy eltorzítani, hogy ez jöjjön ki belőle” – mondta.

WOODY ALLEN
Apropó nélkül
Ford.: Dési András György, Jaffa, 2020, 530 oldal

Woody Allennek tavaly jelent meg a könyve, az Apropó nélkül, amelyről azt írtuk, hiányos önéletrajz, egy kínos védőbeszéd és egy feldolgozhatatlan családregény keveréke:

„Woody Allen klasszikus érveléstechnikai dolgozatot írt: szépen felépített védőbeszédének első felében azzal foglalkozik, amihez a legjobban ért, a saját életéről mesél hol szórakoztatóan, hol közepesen, az olvasót többször megszólítva igyekszik szimpátiát kelteni, álszerénységével is azt erősíti, hogy egy filmőrült, magának való férfival van dolgunk. Aki például elárulja, hogy nem olvasta a Lolitát, a 22-es csapdáját vagy az 1984-et, de olvasta Goebbels regényét, a Michaelt: "ha hiszik, ha nem, a főszereplő szorong és szerelmes, és aggódik, hogy tetszik-e a választottjának". Én pont ezért a fura humorért szerettem mindig. Az csak később derül ki, hogy ez az elbeszélői építkezés azért fontos, mert a könyv második felében kifejezetten kényelmetlen és botrányos történetekből próbálja kibeszélni magát. A legízléstelenebb talán az a rész, amikor az ügyében eljáró bíró agytumorával viccelődik. A könyv tétje ezért tényleg az, hogyan kanonizálja saját értelmezését a botrányokról.”

via 24.hu

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

Woody Allen fröcsögve védi életét és családi döntéseit

A hét könyve egy hiányos önéletrajz, egy kínos védőbeszéd és egy feldolgozhatatlan családregény keveréke: Apropó nélkül.

...
Beleolvasó

Woody Allen: Mindig utáltam a valóságot, de máshol nem lehet jó csirkeszárnyat kapni

Októberben magyarul is megjelenik Woody Allen életrajza, amelyben a rendező családról, forgatásokról, filmekről, barátokról és filmes barátokról mesél. Amerikában a könyv megjelenését kisebb botrány övezte, ti viszont már bele is olvashattok - mutatunk egy részt az Apropó nélkülből!

...
Hírek

A tiltakozások ellenére kiadták a szexuális zaklatással vádolt Woody Allen memoárját

A könyv, ami ellen olyan sokan tiltakoztak, mindenféle felhajtás nélkül jelent meg hétfőn.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

Még több olvasnivaló
...
Kritika

Miért gyilkolnak a gazdagok, ha a pénz és a hatalom már nem elég motiváció?

Jeneva Rose thrillerjében a város leggazdagabb feleségei olyan döntésre szánják el magukat, ami örökre összeköti őket.

...
Nagy

Bognár Péter: Az unokatestvérek bosszúja

„…egy pillanatra az őz jutott szembe, mert hiszen mégiscsak az őz okozta a galibát, az őz, amely az autó reflektorának fénycsóvájában hirtelenjében torzszülöttnek és vámpírnak látszott lenni, és amely hosszan nézett rám, egészen addig, míg félre nem kaptam a kormányt...” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a kilencedik rész.

...
Nagy

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

Kik, mikor, kikre és miért mondták azt, hogy ködlovag? Ludmán Katalinnal, „A rejtelem volt az írósága…” szerkesztőjével beszélgettünk. Szóba kerültek Schöpflin, Márai vagy Mészöly Miklós „ködlovagozásai”, Hazai Attila prózája és Hajnóczy szöveguniverzuma, továbbá kiderült, hogy hungarikum-e a ködlovagság.

...
Kritika

„A világ egy hidegvizes medence” – Felnőtté válás gyásszal, öngyilkossággal, szerelemmel

Elena Ferrante Nápolyi regényeit idéző atmoszféra és történetvezetés jellemzi A tó vize sohasem édes című könyvet, bár ezúttal egy Róma környéki kisváros a helyszín, ahol a fiatal főhős-elbeszélő története zajlik. Az olasz író harmadik, díjnyertes regényét több mint húsz nyelvre fordították le. 

...
Nagy

Ma már világirodalmi klasszikusok, de ki sem akarták adni őket

A kilencedik alkalommal meghirdetett Margó-díj támogatója, az Erste idén először különdíjjal jutalmazza azt a rövidlistás szerzőt, aki saját történetével vagy prózájával példaként szolgál a #higgymagadban faktorra. Cikkünkben négy híres, mára klasszikussá vált szerzőt mutatunk be, akik hittek magukban annyira, hogy ne futamodjanak meg a visszautasítások miatt.

...
Nagy

Karinthy a Micimackót akkora szenzációnak érezte, mint „Mikimauz” megjelenését

Magyarországon a Micimackó Karinthy Frigyes fordításában lett borzasztóan népszerű. De hogyan bukkant az író Milne gyerekkönyvére, ő maga mit gondolt a kötetről, és milyenek voltak a korabeli kritikák? Cikkünkben ennek járunk utána.

A hét könyve
Kritika
Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.