Tóth Krisztina az irodalomról, Simon Márton a költő szerepéről mesél a TEDxWomen-en

Tóth Krisztina az irodalomról, Simon Márton a költő szerepéről mesél a TEDxWomen-en

December 2-án a Katona József Színház ad otthont az idei TEDxLibertyBridgeWomen konferenciának, ahol a különleges történetek mellett táncos, zenei, filmes és fotós performanszokkal is készülnek az előadók.

ro | 2021. november 17. |

Nem mindennapi élményben lesz része annak, aki december első csütörtökén úgy dönt, hogy élőben vagy online csatlakozik a hazai TEDxWomen konferenciához. A hagyományos 10-15 perces TEDx előadások, beszédek mellett ugyanis különféle művészeti produkciókat is láthatnak a nézők. A Budapesti Fesztiválzenekar minikoncerttel, Borsi Flóra vizuális bemutatóval, a Pataky Klári Társulat táncos előadással, Taraczky Mila filmmel, Csemer Boglárka pedig finom hangulatú muzsikával gondoskodik arról, hogy minden résztvevő feltöltődjön az ünnepek előtti időszakra.

-

A rendezvény központi szereplői természetesen az előadók lesznek: Eke Angéla színésznő ezúttal a saját bőrébe bújik, Hrutka János egykori válogatott labdarúgó életének fontos állomásain viszi végig a nézőt, Tóth Krisztina az irodalomról, Simon Márton a költészetről és a költő szerepéről, dr. Zalka Csenge Virág pedig a mesék erejéről tart előadást.

Idén nemcsak élőben, de az interneten is csatlakozhatnak a nézők, ezúttal ugyanis online jegyekkel is készülnek a szervezők.

Részletek erre>>

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Olivia Harris fotóalbuma megmutatja, hogyan éltünk az első hullám alatt

Olivia Harris fotós megörökítette, hogyan változott az életformánk a pandémia hatására. Az első lezárások alatt, az Egyesült Királyságban készültek a képek, amelyek most albumba rendezve megjelentek. 

...

Bartis Attila lesz Orvos-Tóth Noémi vendége szombaton [Sorsok között]

Folytatódik a Sorsok között, Orvos-Tóth Noémi beszélgetéssorozata. Szombaton Bartis Attila író, fotográfus lesz a vendége a Szatyor Bárban. 

...

Háy János: A magyar társadalom ösztönösen kidolgozta a kasztrendszert

Az őszi Margó Irodalmi Fesztiválon Valuska László beszélgetett Háy Jánossal a Mamikám című regényéről. A beszélgetést most teljes egészében végig is hallgathatod, mi pedig pontokba szedtük a fontosabb, érdekesebb gondolatokat.

Olvass!
...

„Drog, pornó vagy fegyver lesz, fiúkák?” – Bíró Zsófia újragondolta Kurázsi mama történetét, olvass bele!

Kurázsi mama újjászületett Bíró Zsófia kötetében: mutatunk egy részletet a Last minute című regényből.

...

Mit jelent a barátság egy nemzedék halálakor? – Olvass bele Vámos Miklós Szitakötő című regényébe!

Vámos Miklós regénye barátságról, múltról és történelemről. Olvass bele!

...

A könyvkiadás kulisszatitkai és egy csipetnyi szerelem – Olvass bele az Asztaltárs című regénybe!

Mindig is kíváncsi voltál a kiadói világ működésére? Akkor ezt a könyvet neked találták ki!

Hírek
...

Tompa Andrea felolvas, dedikál és beszélget – ne maradj le a könyvbemutatóról!

...

Demeter Szilárd távozik a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

...

Megvan, ki rendez az Evelyn Hugo hét férjéből Netflix-filmet

...

Ki nyerje idén a Merítés-díjat líra kategóriában?

...

Irodalmi és gyerekprogramokkal vár az Irodalmi Diszkó Pécsen

...

Mi történik, ha kilövünk egy csapat színészt az űrbe?

SZÓRAKOZÁS
...

Még a szakállas Martin Scorsesét is bevetették a Dante kezében Netflix-filmben

Kijött a Dante kezében (In the Hand of Dante) Netflix-feldolgozásának első hosszú előzetese.

...

Majdnem hivatalos: a 4. évaddal véget ér a Sárkányok háza

A történet nem lép túl az alapjául szolgáló regény idővonalán.

...

Az Off Campus szívtiprója nem tér vissza a második évadban

De lehet, hogy a jövőben még újra láthatjuk.