Kortárs női szerzők műveiből olvasnak fel a Radnóti művészei

ro | 2022. április 11. |

A Hangzó női irodalom című projektben a Radnóti Színház művészei olvasnak fel kortárs női szerzők műveiből. A SZÍN (Szépírók Társasága Női Érdekvédelmi Fóruma) által kezdeményezett videókampány a kortárs női szerzők láthatóságát kívánja erősíteni a médiában. A projektben partnerként résztvevő Radnóti Színház pedig régóta pártolja a kortárs magyar irodalmat, így az intézmény vezetője, Kováts Adél örömmel mondott igent a SZÍN ötletére.

A projekt célja elsősorban az, hogy a költészet napja alkalmából (amely dátum - emlékeztet közleményében a szervezet - tudva levően egy férfi szerző születésnapját jelöli) a női szerzőkre is ráirányítsa a figyelmet. A SZÍN fontosnak tartja erősíteni a szolidaritást a női művészek között, mert ez is hozzájárul ahhoz, hogy minél erőteljesebben fel lehessen hívni az olvasók és a szakma figyelmét a nők által írt értékes művekre. A Radnóti Színház művészeinek felkészülését és munkáját Kelemen Kristóf, a színház dramaturgja és rendezője segítette.

Az első videóban, április 11-én Kováts Adél olvassa fel Tóth Kinga Fóliaágy című versét. A továbbiakban látható lesz még Martin Márta, aki Zilahi Anna Fata morgana című versét, Martinovics Dorina, aki Hidas Judit Neonfény című szövegének egy részletét, Mészáros Blanka, aki Papp-Zakor Ilka Károly és Kariha című novelláját, valamint Sodró Eliza, aki Szendi Nóra készülő regényének egy részletét olvassa fel.

A további videókat a SZÍN Facebook-oldalán láthatják az érdeklődők a következő hetekben.

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Szabó T. Anna: Nem tudnék könyvek nélkül élni

Nincs nap, hogy ne kerüljön be új könyv Szabó T. Anna és Dragomán György házi könyvtárába – derül ki a Mutasd a könyvespolcod! legújabb adásából.

...
Alkotótárs

Czakó Zsófia: Ginkgo biloba [Mastercard® – Alkotótárs]

Czakó Zsófia és André Ferenc nyerte az első alkalommal átadott Mastercard® – Alkotótárs ösztöndíjat. Levelezésbe kezdtek, aminek kilencedik darabját olvashatjátok most, mégpedig Czakó Zsófiától.

...
Podcast

Terézia Mora a techbuborék magányát írta meg [Ms. Columbo Olvas]

Idén újra megjelent magyarul Terézia Mora Darius Kopp-trilógiája, amely annak ellenére, hogy több mint egy évtizede adták ki először, húsbavágóan aktuálisnak érződik. A Ms. Columbo Olvas legújabb adásában a trilógia első kötete, Az egyetlen ember a kontinensen volt a téma. Podcast. 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.

SZÓRAKOZÁS
...
Szórakozás

Viszály: kinek fáj jobban az árulás, Capoténak vagy a Hattyúknak?

Fényűzés, intrika, hűtlenség, egy megtörtént botrány, sztárszínészek –  a Viszály: Capote és a Hattyúk című sorozatban minden adott a sikerhez. Megnéztük.

...
Szórakozás

Ezeket az új adaptációkat nézd májusban a Disney+-on!

A Disney+ április végi és májusi premierjei között négy könyvadaptációt is találsz. 

...
Nagy

6 érdekesség, amit nem tudsz a Netflix Ripley-sorozatáról

Huszonöt évvel azután, hogy Matt Damon, Jude Law és Gwyneth Paltrow főszereplésével filmre vitték Patricia Highsmith thrillerét, Mr. Ripley ismét hódít, ezúttal fekete-fehérben. Összegyűjtöttünk hat érdekességet a vadonatúj Netflix-sorozatról.

...

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

...

Ezt senki nem mondta – Szabó T. Anna és Dragomán György: Azt terveztük, hogy szabad gyerekeket fogunk nevelni

...

Kemény Lili: Az életemet nem különösebben tartom érdekesnek