A karanténban is nagyon fontos, hogy minél többet mozogjunk, a kezdéshez és az újrakezdéshez pedig néha nem árt egy kis segítség. Mutatunk pár könyvet inspirációnak!
Tamás Rita újságíró a pánikbetegségén és magánéleti gondjain felülkerekedve gondolta úgy, hogy tapasztalataival másoknak is segít. Létrehozott egy oldalt, ahol a sport erejéről, a kitartás fontosságáról is megosztotta gondolatait, tavaly megjelent könyvében pedig konkrét tanácsokat, edzésgyakorlatokat is megoszt az olvasóival.
Pavel Tsatsouline robbantotta ki a kettlebell-forradalmat, emellett súlyzós és saját testsúlyos edzéseket is tart. Az általa kifejlesztett programot az edzett minimalistáknak ajánlja, ennek két súlypontja a kettlebell-lendítés és a robbanékony fekvőtámasz. Edzésterve a robbanékonyság fokozását és az állóképesség növekedését ígéri.
Michael Boyle általában élsportolókból próbálja kihozni a maximumot, de azt állítja, hogy a könyvben található technikák a legtöbb sportágban sikerrel alkalmazhatók, és biztonságosan kivitelezhetők. A kötet segít az edzésprogram tervezésében, emellett színes fényképekkel, a kulcspontok kifejtésével és elemzésével magyarázza el az egyes technikákat.
A karanténban a fél ország mintha jógázni kezdett volna, viszont sokan még tényleg csak most ismerkednek ezzel a mozgásformával. Nekik segíthet ez a könv, amely minden jógapózt kezdő, közép- és haladó szintre oszt, és világosan elmagyarázza, hogyan lehet egy pózt biztonságosan és hatékonyan felvenni.
A közös jógázásból nem kell kihagynunk a legkisebbeket sem: a kötet rengeteg képpel és játékos leírással segít abban, hogy a gyerekek otthon is tudjanak jógázni, és a rendszeres mozgás a mindennapjaik részévé váljon vagy maradjon.