A Euphoria sztárja világháborús hadifogoly lesz a Booker-díjas regény adaptációjában

A Euphoria sztárja világháborús hadifogoly lesz a Booker-díjas regény adaptációjában

ro | 2022. november 04. |
Richard Flanagan
Keskeny út északra
Ford.: Gy. Horváth László, Jelenkor Kiadó, 2016, 476 oldal
-

Még 2018-ban írtunk rólaa, hogy sorozat készülhet Richard Flanagan Keskeny út északra című könyvéből, amelynek a cselekményét az apja élete inspirálta. Most úgy néz ki, célegyenesbe fordult a projekt, a Hollywood Reporter ugyanis arról ír, hogy a Euphoria színésze, Jacob Elordi leszerződött a Booker-díjas regényből készülő minisorozatra. Elordi ráadásul a főhőst, Dorrigo Evans ausztrál orvost játssza majd, aki a második világháború idején, Jáva szigetén esik a japánok fogságába, majd több ezer társával együtt az akkori Sziám és Burma közötti vasútvonal építésére fognak (akárcsak Flanagan apját a valóságban). A hadifogság napjaiban egy olyan szerelem képei is kísértik, amelyet a társadalom egészen biztosan nem nézne jó szemmel (az orvos ugyanis nagybátyja fiatal feleségébe szeretett bele) - ezért is írtuk annak idején a könyvről, hogy nemcsak háborús történet, hanem a bűntudat és a szerelem regénye is (kritikánkat ITT olvashatjátok).

Richard Flanagannel a megjelenést követően telefonon interjúztunk, akkor a következőképpen fogalmazott:

"Ha az ember megtapasztalja a sötétségnek ezt a fokát, akkor szüksége van olyan történetre, amely reményt sugall. Ezért volt szükségem a szerelmi szálra. A szerelemnek nincsenek szabályai, a szerelmi történetnek viszont vannak. Ezek egyike, hogy legyen bennük halál, mert csak így érthetjük meg, hogy a szerelem örökkévaló. Éppen ezért szerintem egy háborús történetnek, kivált egy halálról szóló történetnek, a szerelemről is kell szólnia."

A készülő minisorozatot a forgatókönyvíró Shaun Grant és a rendező Justin Kurzel olyan "bensőséges jellemrajzként" emlegették, amely a háború mindkét oldalát ábrázolja, emellett egy házasság mélyreható vizsgálatát és egy felejthetetlen szerelem portréját ígéri.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szerelemről és háborúról – Apja története ihlette Flanagan Man Booker-díjas regényét

...

Flanagan leghíresebb regényét az apja inspirálta, most sorozat készül belőle

...

Richard Flanagan apja túlélte a halálvasutat

Könyvhét
...

Miket szereznek be a BookTok-rajongók a Könyvhéten? Kiderítettük!

Hogyan lesz valaki felkapott a BookTokon? És milyen kötetekre figyel fel ez a közösség a Könyvhéten? Utánajártunk.

...

Hamvas Bélától a romantikus könyvekig – könyvheti körkép a Z generáció olvasási szokásairól

Belevetettük magunkat az Ünnepi Könyvhét forgatagába, hogy megtudjuk, mit olvasnak szívesen a Z generációsok. 

...

Varró Dániel elképzelt egy könyv nélküli világot: az íbuk vagina nélküli nő

Mit adnak nekünk a könyvek? 

...

Piroska románca a vérfarkassal: a könyvhéten is tarol a romantikus fantasy

Mágia, sárkányok, sötét románcok a könyvhéten.

...

Mi változott a könyvhéten a kötött árak bevezetésével?

Maximum 10%-os akció lehet az új kiadású könyvekre. De ezzel ki jár jól és ki fizet rá? Kiadókat és vásárlókat kérdeztünk.

...

8 kortárs magyar könyv, amit a Könyvhéten szerintünk be kell szerezni

Összeszedtük azokat a friss megjelenéseket, amiket már olvastunk és nagyon szerettünk.

Olvass!
...

Mihez kezdünk a sorsunkat meghatározó családi mintákkal? – Olvass bele Kertész Edina új regényébe!

A Magda menekülése fontos történelmi események és családi titkok útvesztőjében kalauzolja az olvasót. Mutatunk egy részletet.

...

Miért ne írhatnánk át egy térképet, ha nem értünk egyet a határokkal? - Olvass bele Szeles Judit verseskötetébe!

Ezen a térképen biztos nem fogsz eltévedni, a versek biztosan fogják a kezed. 

...

„Az emberiségre elviselhetetlen szenvedések várnak” – Olvass bele Tamás Gáspár Miklós életműkiadásának utolsó kötetébe!

Miért nincs normális válasz a környezetvédelemre a politikában? Tamás Gáspár Miklós szerint ez egy mélyen gyökerező probléma. 

Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Izgalmas forma, felejthetetlen történet: Török Ábel második prózakötete elcsendesíti az olvasóját. A harmadik ég a hét könyve. 

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Az utolsó nagy felfedezés az óceánok mélyére visz – 5 érdekesség David Attenborough Óceán című könyvéből

Bakó Sára
Bakó Sára

Kiss Tibor Noé: Szeretni lehet, de felejteni nem

Hírek
...

Te is megvetted ezt a könyvet? Hibásan került a nyomdába

...

J. K. Rowling már tudja, hogy indul az új Harry Potter-sorozat

...

Bibók Bea tanácsait minden szülőnek hallani kell: így lesz teljes a gyerek nyara

...

Így hangzanak valójában Shakespeare-szövegek