Szorokin, Sjón, Cartarescu és Erlend Loe is ott lesz idén a PesTexten

Szorokin, Sjón, Cartarescu és Erlend Loe is ott lesz idén a PesTexten

Közel 70 fellépővel és több mint 35 programmal rendezik meg a PesText Nemzetközi Irodalmi és Kulturális Fesztivált szeptember 23. és október 1. között. A kiemelt fellépők között szerepel Vlagyimir Szorokin, Sjón, Bridget Collins, Marie Aubert, Mircea Cărtărescu, Max Porter és Erlend Loe. Az irodalmi beszélgetéseken kívül koncertek, kiállítások, workshopok és képregényes tematikájú események is helyet kapnak. A külföldi fellépők mellett a hazai kulturális élet legjava is fellép a fesztiválon, a teljesség igénye nélkül: Karafiáth Orsolya, Totth Benedek, Závada Péter, VENI és Iamyank. A PesText idén első alkalommal a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál hivatalos partnere és afterpartija.

Könyves Magazin | 2022. szeptember 20. |

A PesText Nemzetközi Irodalmi és Kulturális Fesztivált 2022-ben immáron negyedik alkalommal szervezi meg a MISZJE (Magyar Irodalmi Szerzői Jogvédő és Jogkezelő Egyesület) a Petőfi Kulturális Ügynökség szakmai közreműködésével. A világirodalmi fókuszú PesText célja bemutatni, hogy miként képesek az eltérő nyelvek és kultúrák irodalmi alkotásai megjelenni egy másik ország, másik nemzet olvasmányélményei között.

A rendezvényen szeptember 23. és október 1. között három budapesti helyszínen, a Három Hollóban, a Millenárison és a Deák17 Galériában várják programok az érdeklődőket, emellett Szegeden és Balatonfüreden is lesznek PesText események.

Szorokin: Oroszországgal nem lehet nem összekapcsolni a reményvesztettséget
Tovább olvasok

A meghívott szerzők névsora, a PesText fesztivál idei műsora színesebb, mint korábban bármikor. A rendezvény idei díszvendége a világhírű Vlagyimir Szorokin, A jég és a 23.000 írója. De vele nem áll meg a PesText sztárszerzőinek sokasága, hiszen az Egyesült Államoktól Izlandon át Romániáig számos országból érkeznek nemzetközileg elismert alkotók: Sjón, Bridget Collins, Marie Aubert, Mircea Cărtărescu, Max Porter, Erlend Loe, Viola Ardone, Jean-Claude Mourlevat és még sokan mások.

A PesTexten az irodalom mellett az összművészeti produkcióké a másik főszerep: idén is találkozhatnak az érdeklődők zenei és színházi programokkal, koncertekkel, kiállításokkal, képregényes beszélgetésekkel és illusztrációs workshopokkal.

Erlend Loe: A férfiak végre lehetnek irracionálisak és idióták
Erlend Loe: A férfiak végre lehetnek irracionálisak és idióták
Tovább olvasok

A külföldi fellépők mellett a hazai kulturális élet legjava is szerepet kap a fesztiválon. A teljesség igénye nélkül: Karafiáth Orsolya, M. Nagy Miklós, Péterfy Bori, Totth Benedek, Veiszer Alinda, Závada Péter, Gyárfás Dorka, a zenei programok között pedig VENI és Iamyank.

A PesText 2022-ben először működik együtt a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivállal. A közös programok napközben látogathatók a Millenárison, majd a fesztivál kapuzárása után a PesText eseményei a Könyvfesztivál hivatalos afterpartijaként folytatódnak a Három Hollóban.

A PesText összes programja ingyenes, de némelyik regisztrációhoz kötött, érdemes figyelemmel követni az online felületeket. 

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Putyin omladozó hatalmi piramisáról ír Vlagyimir Szorokin

Az elmúlt napokban lehullott Vlagyimir Putyin álarca – szögezi le  a Guardianben megjelent cikkében Vlagyimir Szorokin orosz író.

...

Szorokin: Oroszországgal nem lehet nem összekapcsolni a reményvesztettséget

...

Erlend Loe főhőse ízekre szedi az irodalomkritikusokat

TAVASZI MARGÓ
...

„Ünnepeljünk, én azt mondom” – ilyen lesz április 11-én a költészet napja a Tavaszi Margón

Megkérdeztünk néhány fellépőt, hogy miért jó verset olvasni, és mit ajánlanának a „kezdőknek”.

...

„Nekem is hiányzik Cseh Tamás szellemisége, de ezek másfajta dalok” – ünnepeld te is Bereményi Gézát a Margón!

Bereményi-legendárium a Tavaszi Margón: Cseh Andrást kérdeztük.

...

Tavaszi Margó: még 10 könyv, amit nem érdemes kihagynod

Könyvekkel hangolódunk a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválra.

A Grincs, az értelmezhetetlen és a letisztult – 5 emlékezetes Üvöltő szelek-borító

A Grincs, az értelmezhetetlen és a letisztult – 5 emlékezetes Üvöltő szelek-borító

Emily Brontë számos magyar kiadást megélt regényének borítóiból szemezgettünk. 5 kedvencet mutatunk.

Szerzőink

Valuska László
Valuska László

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

Bakó Sára
Bakó Sára

„Ünnepeljünk, én azt mondom” – ilyen lesz április 11-én a költészet napja a Tavaszi Margón

Olvass!
...

Egy diktatúra, ahol a mentális problémákat titokban kell tartani? - Olvass bele Juli Zeh regényébe!

Az egészség csak akkor jó, ha mérhető, szabályozható és objektív. Ez az egészségdiktatúra.

...

Ti méltók vagytok-e már megdögleni? – Olvass bele Fehér Renátó regényébe!

Te együtt tudsz érezni valakivel, aki merényletre készül?

...

Titokzatos utazás az emlékek labirintusában – Olvass bele Kovács Edward verseibe!

Hova vezetnek minket az emlékek? Mutatunk egy részletet Kovács Edward verseskötetéből.

SZÓRAKOZÁS
...

Nézz Tarr Béla-filmeket a Cirkóban május elején!

Az ötnapos esemény során Tarr Béle teljes nagyjátékfilmes életművét műsorra tűzik. Ne hagyd ki!

...

„Irdatlan állapotok vannak” – itt a Bödőcs-regényből készült animáció előzetese!

„Mik a legszebb szavaink? Édesanya és éleslőszer!” – hangzik el a Bödőcs Tibor szövege alapján készült animációban.

...

Nem elég sikeres, de mégis folytatják A hatalom gyűrűi sorozatot

Drága, nem kíváncsiak rá elegen, mégis folytatják.