A pandémia alatt több ekönyvet és hangoskönyvet adtak el Európában

Az ekönyv és hangoskönyv eladások erős növekedést mutattak Európában a tavaszi karanténidőszak alatt egy friss német-osztrák jelentés szerint, annak ellenére, hogy az egész európai könyvpiacot súlyosan érintette járvány. A felmérés során az idei év 11. és 19. hete közötti periódust vizsgálták, amikor Európa-szerte a legtöbb könyvesbolt zárva volt.

Könyves Magazin | 2020. augusztus 16. |

A kutatás során közel kétmillió digitális tranzakciót vizsgáltak meg Németországban, Ausztriában és Svájcban, és azt állapították meg, hogy a lezárások alatt 26%-kal emelkedtek az ekönyv eladások a karantént megelőző időszakhoz képest.

Az egész európai könyvpiacot súlyosan érintette a járvány - Könyves magazin

A Szépírók Társasága is részt vett abban a kutatásban, amelyet az Európai Írók Tanácsa (EWC), a 41 szervezet és 27 ország 150 ezer hivatásos íróját és fordítóját képviselő európai platform, a tagországok írószervezeteinek segítségével végzett arról, milyen konkrét gazdasági hatásokat gyakorolt a könyvszektorban az irodalom képviselőire, főként az írókra és fordítókra a koronavírus-járvány.

A hangoskönyvek még ennél is jobb eredményeket hoztak, az eladások megduplázódtak, 109%-os volt a növekedés, amely annak is köszönhető, hogy a kiadók célzott reklámokkal és leárazásokkal motiválták a vásárlást. Amikor a bezárkózás időszaka véget ért és a könyvesboltok újra kinyithattak, az ekönyv és hangoskönyv vásárlások valamivel csökkentek, de még így is többet adtak el belőlük, mint a karantént megelőző időszakban.

Az adatelemzés során arra jutottak, hogy a legnépszerűbbek a romantikus könyvek és a krimik voltak, bár ennek nem feltétlenül van köze a járványhoz. Az eladási adatokon kívül volt más is, ami azt jelezte, hogy a hangoskönyv a karantén egyik kedvelt műfaja volt, a hangoskönyves online csatornákra is 37%-kal többen iratkoztak fel ebben az időszakban.

Forrás: PW

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Júniusban lassult J. K. Rowling könyveinek eladási üteme

A nyár eleji botrányok után júniusban a vártnál kevesebbet adtak el J. K. Rowling könyveiből – számolt be a Variety. A csökkenő tendenciának lehet köze Rowling vitatott kijelentéseinek, de az általános gazdasági helyzetnek is.

...

Újra lehet válogatni a polcokról az újranyílt fővárosi könyvtárakban

Holnaptól újra lehet válogatni a polcokról a Fővárosi Szabó Ervin már újranyílt könyvtáraiban, így nem szükséges előzetesen megrendelni a könyveket. Kényelmi szolgáltatásként az előjegyzés ingyenessége viszont szeptember 6-ig megmarad.

...

Az egész európai könyvpiacot súlyosan érintette a járvány

Az írók és fordítók nagy része a járvány alatt elesett jövedelme tetemes részétől, az európai országok többségében pedig nincs olyan rendszer, amely kifejezetten a könyvágazatot támogatná - derült ki egy friss felmérésből.

KÖNYVHÉT
...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

Kiemeltek
...

Ők döntenek a 12. Margó-díjról: bemutatjuk a zsűrit!

Már csak egy hét maradt a nevezésből, ideje belehúzni! 

...

Megtalálni a halálban az életet – Szentesi Éva új regényéről

A Míg a halál nem választ sok minden egyszerre: vallomás, számvetés, regény, betegségnapló, emlékezés, himnusz az élethez.

...

Ott Anna: Mindenkiben van egy könyv

Bemutatjuk a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 2026-os zsűrijét: Ott Anna mesél az alkotás erejéről, biztonságról és alkotói kétségekről.

Olvass!
...

„A rések közé minden puha jóság és minden harsogó / gonosztett helyet présel önmagának” – Olvass bele Nagy Lea verseskötetébe!

Lehet szép a pusztulás? Nagy Lea verseskötetéből kiderül!

...

Milyen lenne a világ, ha tinédzserek vezetnék? Olvass bele a Lázadó ifjúság című thrillerbe!

Semmi nem lehet nehezebb, mint tinédzsernek lenni ebben a világban.

...

Miért imádjuk gyűjteni a könyveket, ha mégsincs időnk elolvasni őket? – Olvass bele a cundoku jelenséget feltáró könyvbe!

Ne legyen bűntudatod, mert imádod gyűjteni a könyveket. A japánoknak erre külön elnevezésük is van. Olvass bele!