Novellákat lök ki magából egy automata a londoni metrón

.konyvesblog. | 2019. április 03. |

A városi terekben lépten-nyomon irodalomba botlik, aki nyitott szemmel jár – a megállókban novellákat olvashatunk, de ha épp elfogy az olvasnivalónk, akár könyvet is vehetünk az itt-ott elhelyezett automatákból. A kettőt ötvözte az a novella-automata, melyet Londonban először a Canary Wharf metróállomásnál helyeztek üzembe.

A működése nagyon egyszerű: a gép egyetlen gombnyomásra egy 3-5 perc alatt elolvasható novellát lök ki magából, mégpedig teljesen ingyen, így egy rövidebb utazás alatt is egy klassz irodalmi élménnyel lehetünk gazdagabbak. Hasonló novella-automaták működnek már Franciaországban (egy francia vállalkozás gyártja amúgy a gépeket), Hongkongban és az Egyesült Államokban is – Amerikában például annyira megtetszett az ötlet Francis Ford Coppolának, hogy befektetett a cégbe, és a San Franciscó-i éttermében is felállíttatott egy automatát.

A londoni tömegközlekedők olyan szerzők műveit olvashatják majd, mint Virginia Woolf, Lewis Carroll és Charles Dickens, az első olvasnivalót viszont Anthony Horowitz szállította, aki egy szuperrövid krimit írt kimondottan erre a célra. A szervezők azt mondták, hogy azért is döntöttek az automaták felállítása mellett, mert egy friss kutatás szerint a britek 36 százaléka tavaly időhiány miatt nem olvasott végig egyetlen könyvet sem.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.