Melania Trump elindította a könyvkiadás jövőjét?

Melania Trump, az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi First Lady-je a mesterséges intelligencia segítségével elkészítette a tavaly megjelent memoárja hangoskönyvét. Szerinte ez a kiadás jövője. 

sza | 2025. május 27. |

Melania Trump, Donald Trump felesége és az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi First Lady-je egy X-posztban (korábbi Twitter) jelentette be, hogy a saját memoárjából készült hangoskönyv teljes mértékben AI-jal készült. A tavaly megjelent, magyarul egyelőre még nem olvasható Melania című könyv, amit még az elnök se olvasott, ezzel a hangoskönyvvel elindíthatja a „jövő könyvkiadását” a First Lady szerint.

A könyv Melania Trump hangjával készült, viszont ezt teljes mértékben a mesterséges intelligencia hozta létre. Az angol mellett több nyelven is megjelent, például spanyolul, portugálul és hindi nyelven, és további hangoskönyvek is várhatóak. Trump felesége egy nem mindennapi futurisztikus videóval együtt osztotta meg a hírt a követőivel: 

„Megtisztelő, hogy megmutathatom nektek a Melania – az AI hangoskönyv – című könyvet, amit teljes egészében a mesterséges intelligencia segítségével készült az én hangom alapján” – olvashatjuk a posztban. Majd performatikus jelleggel a jövő kiadását is elindította, ami ezek szerint a valós emberek hangja által generált hangoskönyveket jelenti.

Az AI megjelenése a hangoskönyvekben több ezer színész, stúdió és könyvkiadó munkáját nehezítheti vagy szüntetheti meg a jövőben. Mindeközben Trump az AI ellen küzd, nemrég aláírt törvény szerint törvénybe ütköző valakiről deepfake képeket (AI által készített képeket) terjeszteni az interneten.

(usatoday)

Fotó: Melania Trump Facebook-oldala 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Melania Trump támogatja az abortuszhoz való jogot a készülő memoárjában

Donald Trump feleségének Melania című memoárja jövő héten jelenik meg az Egyesült Államokban. Ebből egyebek mellett kiderül, Melania Trump mit gondol fontos közéleti-politikai kérdésekről, például a nők abortuszhoz való jogáról.

...

Pulitzer-díjas újságíró írt könyvet Melania Trumpról

Az igazi Melania Trump sokkal izgalmasabb személyiség annál, mint amit az emberek gondolnak róla - mondja annak az életrajzi kötetnek az írója, aki több mint száz emberrel beszélt az amerikai Fisrt Ladyről.

...

Trump miatt ellehetetlenítik az amerikai íróprogramot, amin Nemes Nagy Ágnes, Krusovszky Dénes és Závada Péter is részt vett

A József Attila-díjas költő egy posztban emlékezett meg az amerikai íróprogramról, amin ő és Nemes Nagy Ágnes is részt vett korábban.

TAVASZI MARGÓ
...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

...

drMáriás: Ha kicsúszok a kanonizációból, akkor sem olyan nagy a baj

Milyen a rendszerhez alkalmazkodó ember tudatállapota? És ki az a Szabó Rozália? 

Hírek
...

Bejelentették az új Trónok harca-film címét

...

Manhattan és Lipótváros összeolvad Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényében

...

Megvan az új Aragorn a készülő Gyűrűk Ura-filmben

...

Az olvasók hasonlóságot találtak David Szalay könyve és egy Kubrick-film között

...

Szeifert Natália kapta idén a Békés Pál-díjat

...

Ők esélyesek 2026-ban az Esterházy Irodalmi Díjra

Zoltán Gábor továbbra sem fordítja el a tekintetét a gonoszságról

Zoltán Gábor továbbra sem fordítja el a tekintetét a gonoszságról

Zoltán Gábor legújabb esszékötetét a Tavaszi Margó fesztiválon mutatták be. Ott voltunk.

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Ha ezt olvasod, már késő, a remény helyett csak megtorlás maradt – Fehér Renátó regényéről

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

...

Pion István: Az áldozati szerepnek véget kellett vetni, én mondom meg, ki vagyok

...

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

...

Valóban az Üvöltő szelek minden idők legnagyobb szerelmi története? Kibeszélő!