Meglőtte magát az író, mert jó reklámnak tűnt

.konyvesblog. | 2012. június 27. |

Az írók minden bizonnyal mindent megtesznek azért, hogy olvasókat szerezzenek, és ez így van jól! A 39 éves Raymond Dolin éppen átstoppolta az Egyesült Államokat, hogy anyagot gyűjtsön készülő könyvéhez, a The Kindness of Americahoz, amikor szombat este teljesen váratlanul lelőtték Montanában, számolt be a hírről a Billings Gazette. Dolin épp fuvarra várt, amikor a beszámolója szerint egy férfi egy pick up-ból rálőtt. A sebesülése nem volt súlyos, de csúnyán vérzett. Egy arra járó autó megállt, így kórházba jutott.

Négy órával később a hatóságok elkapták a feltételezett gyanúsítottat, az 52 éves Charles Lloyd Danielson III-t. A rendőrség szerint a két férfi soha nem találkozott még korábban, és értetlenül álltak a lövöldözés előtt.

Nem véletlenül nem értettek semmit a rendőrök a történtekből, ugyanis később Ray Dolin bevallotta, hogy önmagát lőtte meg, mert szerette volna felhívni a figyelmet a készülő könyvére. Szegény Danielson alaposan megjárta: előbb csak letartóztatták, majd hiába ejtették a vádat ellene, bent kellett maradnia, mert kábítószer és alkohol hatása alatt vezette az autóját.

Hasonló marketingeszközöket vetett be 1855-ben Walt Whitman, hogy kicsit felkavarja maga körül az állóvizet, amikor saját magáról írt cikket különböző újságokba. Jennifer Belle, amerikai író pedig egy ennél még szórakoztatóbb promóciót talált ki: 8 dollárt fizetett óránként több színésznőnek, hogy New York központi helyszínein olvassák a könyvét, és közben hangosan nevessenek.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.