Megérkezett a Marék Veronika életét bemutató dokumentumfilm előzetese!

Megérkezett a Marék Veronika életét bemutató dokumentumfilm előzetese!

Visky Ábel filmje nemcsak a világhírű meseíró életét mutatja be, hanem a Japánban több évtizede létező, kis piros oroszlán kultuszának is a nyomába ered.

chk | 2025. június 19. |

A Tavaszi Margó Fesztivál résztvevői már a premier előtti vetítésen láthatták Visky Ábel Marék Veronikáról szóló dokumentumfilmjét, amiben a meseíró és a rendező Japánba is ellátogat. 

„Egy huszonéves fiatal lány, Marék Veronika a hatvanas évek elején megírta és megrajzolta a Laci és az oroszlán című mesekönyvét, amit kiadtak és azóta is minden évben kiadnak Japánban, ahol eddig közel 700 ezer példányban kelt el, és ahol a kis piros oroszlán figurája nemzedékek számára jelenti a bátorság elnyerésének szimbólumát” – olvasható a film előzetesét kísérő szövegben.

Az alkotók japánokkal, magyarokkal, gyerekekkel és Marék Veronikával fejtik meg ennek a különleges sikernek a titkát.

A dokumentumfilm előzetesében az is elhangzik, hogy gyerekként Japán leendő császára is hallgathatta a kis piros oroszlán történetét:

A dokumentumfilm premierje június 20-án, 15 órakor lesz a Magyar Mozgókép fesztiválon, a balatonfüredi Balaton Moziban. Június 21-én 17:30-kor a balatonalmádi Wesselényi strandon is látható lesz.

A gyerekkönyv, amit Japánban 60 éve minden évben kiadnak

Japánban mindössze négy évvel a magyar kiadás után, 1965-ben jelent meg először a Laci és az oroszlán, és azóta minden évben kiadják a kötetet. Generációkat átívelő rajongótábora akkora, hogy még merchandise-termékek gyártására is van igény. Japánban Boribonos bögréket és pólókat épp úgy vásárolhatunk, mint plüss Kippkoppot vagy Annipannit

Az írónő megkapta a HUBBY-díjat is a Prémszakáll és Torzonborz című, 2024-ben megjelent kötetéért

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Marék Veronika, aki miatt a japán gyerekek magyar oroszlánnal alszanak

Hatvan éve megjelenő kötetei közül az elsők épp olyan olvasottak, mint a legfrissebbek. Ő Marék Veronika, Boribon, a kockásfülű nyúl és Kippkopp megteremtője. 

...

Marék Veronika karácsonyi története valódi mestermese

Marék Veronika a napokban töltötte be a 86. életévét, és legfrissebb, A karácsonyi felhő című könyvével is bebizonyította, hogy nemcsak a mesélőkedvét őrizte meg sokunk örömére, hanem az eredetiségét és az összetéveszthetetlen marékveronikaságát is.

...

Marék Veronika története hősiességről, szerelemről, kitartásról és reménykedésről

Marék Veronika legelső írása, a Kéményseprő Kelemen, a hatvanas években született, gyönyörű és megható mese most került először nyomtatásba. A Szegedi Kalatin illusztrálta lírai szerelmes történet az egész család számára tartogat meglepetést. Mutatunk belőle egy részletet.

SZÓRAKOZÁS
...

5 kihagyhatatlan adaptáció júniusban – sárkányok, szerelem és egy félelmetes pszichopata

Új Sárkányok háza évad, nyári kalandot ígérő szerelmes sorozat és feszült krimi-horror.

...

Megvan, ki rendez az Evelyn Hugo hét férjéből Netflix-filmet

A Netflixre készül adaptáció Taylor Jenkins Reid népszerű regényéből.

...

Még a szakállas Martin Scorsesét is bevetették a Dante kezében Netflix-filmben

Kijött a Dante kezében (In the Hand of Dante) Netflix-feldolgozásának első hosszú előzetese.

„Ha gyereket csinálsz, vedd komolyan a dolgot” – könyv a gyerekeikkel otthon maradó apákról

„Ha gyereket csinálsz, vedd komolyan a dolgot” – könyv a gyerekeikkel otthon maradó apákról

Egy könyv azokról a férfiakról, akik vállalták, hogy huzamosabb időre ők maradnak otthon a kisgyerekükkel. 

Szerzőink

Széles-Horváth Anna
Széles-Horváth Anna

Csányi Vilmos utópiájában már beszélnek a kutyák – de élnénk ilyen jövőben?

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Miért lett a kamaszokról és felelőtlenségről szóló Eufóriából egy cowboyos hittérítés?

Hírek
...

Szép Magyar Könyv díjak: Krasznahorkai-kötet is a győztesek között

...

5 évadosra nyúlhatna a Hét királyság lovagja, és ez még csak Egg gyerekkoráról szólna

...

Meggyilkolták a Top Gun: Maverick színészét

...

Ezen a könyvön zokog a fél BookTok – az Egy kis élet magyarul is megjelenik

...

Meghalt Marjane Satrapi, a Persepolis című képregény szerzője

...

A Netflix nagy lépést tesz a könyvek szerelmesei felé

Olvass!
...

A felnőttkor szükségszerűen magányos? – Részlet Adorjáni Panna első regényéből

Felnőttnek lenni nem egyszerű, főleg ha úgy érezzük, hogy semmit nem ad az élet a magányon kívül. Olvass bele! 

...

„Ha el akarom mesélni a barátságunk történetét, a szerelemről is beszélnem kell” – Olvass bele Schein Gábor új kötetébe!

Hogyan függ össze Schein Gábor, egy dél-amerikai teológus és egy bibliai kutya története? Olvass bele!

...

Olvass bele a könyvbe, amiből az Off-Campus sikersorozat készült!

Mit lát a másikban a jó tanuló, traumatizált Hannah és az idegesítő hokis kapitány, Garrett?