Malala Juszafzai új oldalát mutatja meg az ősszel érkező memoárjában

A Nobel-békedíjas emberjogi aktivista új memoárjában arra vállalkozik, hogy megértse és feldolgozza a múltat. 

sza | 2025. július 09. |

Idén ősszel jelenik meg angolul Malala Juszafzai Nobel-békedíjas pakisztáni emberjogi aktivista memoárja a Finding My Way (Kb. Megtalálni a saját utam).

Már 2023-ban tudni lehetett, hogy a szerző egy igen személyes könyvön dolgozik, és készen áll arra, hogy megossza az élete részleteit. Az aktivista gyerekkorában rendszeresen szembesült a tálib erőszakkal, később tiltakozó akciókat, tüntetéseket vezetett a gyerekek kizsákmányolása ellen.

Erről is írt a korábbi, Én vagyok Malala című könyvében.

Malala Juszufzai, Christina Lamb
Én vagyok Malala
Ford. Sziklai István, Bookline, 2013, 350 oldal

Malala 2012-ben terrorcselekmény áldozata lett: több iskolatársával hazafelé tartott, amikor a buszt, amin utaztak, tálib fegyveresek megtámadták és rálőttek a lányra. Ekkor még csak 15 éves volt.

Korábban rendszeresen felszólalt a tálib elnyomás ellen, harcolt az oktatásért, illetve a BBC oldalán rendszeresen írt bejegyzéseket a mindennapjairól, ekkor még álnéven. Tevékenységéért 2014-ben Nobel-békedíjjal tüntették ki.

Az új memoár a gimnáziumi évektől a fiatal felnőtt korszakig fogja végigtekinteni Malala életét, középpontban a múlt feldolgozása és megértése áll majd. A kötet célja, hogy bemutassa az aktivista emberi oldalát is, mint például a vizsgáktól való félelmet vagy az első szerelem megtalálását. Az író szerint ez a kötet az önfelfedezésről szól, hogy olyannak mutassa meg magát, amilyen, és ne úgy, ahogyan a világ látja.

A magyar fordításról egyelőre nincs hír.

(Kirkus)

Fotó: Wikipédia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Malala Juszafzai új könyvén dolgozik, ezt sokkal személyesebbnek ígéri

Az Én vagyok Malala tíz éve jelent meg, az új kötetben szó lesz felnőtté válásról, gyógyulásról, identitáskeresésről, hírnévről.

...

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek

...

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere

Hírek
...

Te meddig mennél el, hogy visszakapd a kedvenc könyved?

...

„Tudatlan” – a Harry Potter szerzője durván beszólt Emma Watsonnak

...

Új Stephen King-thriller készül: te eladnád a lelkedet egy gonosz patkánynak?

...

Beyoncé testvére digitális könyvtárat nyitott

Hol írt Charles Dickens vagy Mark Twain? – Kuckók, ahová az írók elvonultak

Hol írt Charles Dickens vagy Mark Twain? – Kuckók, ahová az írók elvonultak

Virginia Woolf szerint mindenkinek kell egy saját szoba, ez az írókra különösen igaz. 

Szerzőink

ta
ta

P. Szathmáry István: Izgatott, hogy milyen lehet alkotóként a frontvonalba kerülni

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

Az űrből nézve az élet csak apró dráma a világegyetemben

Kiemeltek
...

A könyvek, amikért érdemes elindulni: október 9-én jön az Őszi Margó!

60 program, 11 külföldi szerző, 4 zenei-irodalmi est és középiskolásoknak szóló alternatív irodalomórák is lesznek.

...

Mit jelent áldozatnak lenni? – amerikai szerző tárja fel a tiszazugi méregkeverő nők történetét

Hope Reese könyvet írt a 20. század eleji gyilkosságsorozatról: interjúnkban elmesélte, hogyan hallott a megbotránkoztató esetről.

...

Az Ízek, imák, szerelmek szerzőjének sokkoló vallomása: eljátszott a gondolattal, hogy megölje a barátnőjét

Kérdés, hogy mit kezdjen az olvasó azzal, ha a hőse ilyen látványosan száll le a piedesztálról – majd fel is gyújtja azt.