László Noémi kapja a FISZ Csáth Géza-díját

László Noémi kapja a FISZ Csáth Géza-díját

László Noémi az Oltalom Karitatív Egyesületnek adományozza a díjjal járó jutalom egy részét.

ta | 2024. október 07. |

László Noémi kolozsvári születésű költő, író, gyermeklapszerkesztő és esszéista kapja idén a Fiatal Írók Szövetsége Csáth Géza-díját. A 2016-ban, kizárólag adományokból alapított irodalmi díjat kilencedik alkalommal adják át. A díj kuratóriumát a FISZ-tábor nulladik napjának mindenkori résztvevői alkotják, derül még ki a FISZ közleményéből.

Hét verseskötet, két gyerekvers-kötet

László Noémi (1973, Kolozsvár) költő, író, gyermeklapszerkesztő és esszéista. 1995 óta önállóan hét verseskötete, két gyerekvers-kötete és egy regényfordítása jelent meg. Legutóbbi kötete, a Pulzus a Prae és a Lector Kiadó gondozásában jelent meg 2023-ban. László Noémi versei játékos és klasszikus formákba öntve oly könnyedén siklanak olvasás közben, mint „futó habok szíjas hidak alatt”.

László Noémi
Pulzus

PRAE, 2023, 136 oldal

László Noémit október 25-én tüntetik ki a Magyar Írószövetség Bajza utcai épületében. Ahogyan az eddigi években, úgy László Noémi is az Oltalom Karitatív Egyesületnek adományozza a díjjal járó jutalom egy részét.

A Csáth Géza-díjat 2016-ban Kabai Lóránt, 2017-ben Orcsik Roland, 2018-ban Csehy Zoltán, 2019-ben Terék Anna, 2020-ban Nemes Z. Márió, 2021-ben Elekes Dóra, 2022-ben Tóbiás Krisztián, 2023-ban pedig Vincze Ferenc kapta.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

László Noémi versei személyessé tett tereket nyitnak az olvasók előtt

A Pulzus vitathatatlanul a költő eddigi életművének számvetése, és így mindenekelőtt arra kérdez rá, hogyan viszonyult egykor, és hogyan viszonyul most a létezéshez. Olvass bele!

...

Vincze Ferenc kapja idén a FISZ Csáth Géza-díját

A Fiatal Írók Szövetsége nyolcadjára adja át a kitüntetést. A Csáth Géza-díj a Fiatal Írók Szövetsége 2016-ban, kizárólag adományokból alapított
irodalmi díja, melynek kuratóriumát a FISZ-tábor nulladik napjának mindenkori résztvevői alkotják.

...

Nemes Z. Márió kapja idén a FISZ Csáth Géza-díját

A Fiatal Írók Szövetsége ötödik alkalommal szervezi meg az átadó ünnepséget. Idén először egy pop-up kiállítás is kapcsolódik a programhoz.

Olvass!
...

Kiszáradt a Duna és a Balaton, és még egy különc apa is kísért: Olvass bele Mécs János regényébe!

A főszereplő pedig az emlékei közt bolyongva próbálja apja örökségét feldolgozni egy élhetetlenné váló környezetben.

...

„Gyászolni annyit jelent, hogy egy üres verem van a bensőnkben” – Olvass bele Stig Dagerman lélektani regényébe!

Az anya halálát vagy az apa hűtlenségét nehezebb feldolgozni?

...

Ha jól akarsz kijönni egy halálos betegségből, tedd tönkre az életed – Olvass bele Vámos Miklós kötetébe!

Hat hónap pont elég arra, hogy végleg megutáljanak a szeretteid. 

Margó-díj 2026: ezek a könyvek szállnak versenybe (5. rész)

Margó-díj 2026: ezek a könyvek szállnak versenybe (5. rész)

Cikksorozatban mutatjuk be a Margó-díj pályázatára benyújtott könyveket. Ötödik rész.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről

chk
chk

Búcsú az idei Nyári Margótól: Lovasi és a legfontosabb magyar szavak