2010 telén Edie Vonnegut felment a családi házuk padlására, hogy körbenézzen. Korábban éveken át senki sem merészkedett fel a régi hálózsákok és katalógusok közé, de mivel a tető beázott, kénytelen volt megnézni, mi van odefent. Amikor átverekedte magát a sok ott tárolt holmin, először arra gondolt, mindent ki kellene dobni a szemétbe, de aztán talált egy nagyon értékes dobozt 226 szerelmes levéllel. Ezeket apja, Kurt Vonnegut írta édesanyjának, Jane Vonnegutnak, amikor még udvarolt neki, illetve az esküvőjük után közvetlenül.
A doboz igazi kincseket rejtett. 40 évvel azután, hogy a szülők elváltak, Edie-nek lehetősége volt elolvasni az apja feljegyzéseit. Ezeknek egy része kézzel írt, egy része gépelt levél volt, némelyik firkákkal. Sok szó esett bennük a jövő bizonytalanságáról, de Kurt Vonnegut arról is részletesen írt, mennyire szereti Jane-t.
Az izgalmas és értékes leveleket most egy kötetben is kiadták, néhány korábbi levéllel együtt, amelyeket Vonnegut a háború alatt írt. A könyv angolul kedden jelent meg Love, Kurt: The Vonnegut Love Letters, 1941-1945 címmel.
Salman Rushdie: Vonnegut szomorú arcú komikus - Könyves magazin
Mit mond nekünk ma Kurt Vonnegut kultikus könyve, Az ötös számú vágóhíd ? Mi a közös benne és a 22-es csapdájában? Miért értelmezik sokszor félre a regényt? Többek közt ezekről a kérdésekről írt Salman Rushdie a Vonnegutról szóló személyes hangú esszéjében, amely most az 1749-en jelent meg M. Nagy Miklós fordításában.
A könyvben szinte az összes levél Kurt Vonneguttól származik, mivel Edie csak ezeket találta meg. Mindössze egy olyan levél van, amelyet Jane Vonnegut írt, ebben azzal biztatta a férfit, hogy ő látja a tehetségét, még ha a kiadók egyelőre nem is. A kötet azért izgalmas, mert megismerhetjük általa Kurt Vonnegut romantikus arcát. Az első levél 1941. szeptemberében született, ebben az író későbbi feleségét drágámnak, édesemnek, angyalomnak hívja. Ez a levél négy évvel az esküvőjük előtt íródott, de már ebben előkerül a gondolat, hogy összeházasodhatnának.
50 éves Az ötös számú vágóhíd - Könyves magazin
1969. március 31-én jelent meg Kurt Vonnegut háborúellenes regénye, aminek főhőse, Billy Pilgrim, nevéhez hűen pszichedelikusan ugrándozik az időben a lebombázott Drezdától a Trafalmador nevű bolygóig. Kurt Vonnegut átélte a bombázást, huszonhárom évig próbálta megírni háborús élményeit, nem volt rá képes, majd egy drezdai utazás igazán beindította Az ötös számú vágóhidat.
Edie Vonnegut az IndyStarnak azt nyilatkozta, hogy a levelek édesapjának érett, szerelmes oldalát mutatják meg, de az is kiderül belőlük, hogy nem a hírnévért vagy a pénzért alkotott. Szerinte a levelek gyönyörűek, és nem gondolná, hogy az apja ne akarná őket közzétenni, ha élne.