Krasznahorkai villámlátogatást tett a szentendrei könyvtárban

Krasznahorkai villámlátogatást tett a szentendrei könyvtárban

Krasznahorkai László látogatását a svéd királyi televízió forgatócsoportja is megörökítette. 

bzs | 2025. november 04. |

A szentendrei Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár számolt be Facebook-oldalán arról, hogy hétfőm meglátogatta őket Krasznahorkai László. A friss Nobel-díjas a köteteiből is ajándékozott a könyvtárnak. 

krasznahorkai lászló
Sátántangó
Magvető, 2025, 322 oldal

Október 9-én jelentette be a Svéd Királyi Akadémia, hogy idén Krasznahorkai Lászlónak ítélik az irodalmi Nobel-díjat. Nemrég számoltunk be arról, hogy a szerző még a díj kihirdetése előtt, 2024 márciusában az Osztrák Nemzeti Könyvtárra bízta irodalmi hagyatékát. Krasznahorkai munkásságáról itt írtunk bővebben

Ajándék Krasznahorkai-kötetek

„Hatalmas megtiszteltetésben volt ma részünk. Krasznahorkai László, Nobel-díjas író látogatta meg könyvtárunkat, akitől

18+1 könyvet kaptunk ajándékba műveinek idegen nyelvű kiadásaiból, annak emlékére, hogy korábban 18 évet élt Szentendrén"

– olvasható a szentendrei könyvtár bejegyzésében.

Krasznahorkai Lászlót a svéd királyi televízió forgatócsoportja is elkísérte a könyvtárba, mivel a Nobel-díj ünnepségéhez forgatnak róla portréfilmet Szentendrén.

Az intézmény dolgozóinak és az olvasóknak közös fotókat és videót is sikerült készíteniük az íróval. Az ajándékba kapott példányokat pedig a könyvtárosok ígérete szerint hamarosan már kölcsönözni is lehet, amint feldolgozták őket. 

A szerző műveinek idegen nyelvű kiadásait ajándékozta a könyvtárnak. Ebben a cikkünkben név szerint is felsoroltuk azokat a nemzetközi műfordítókat, akiknek köszönhetően Krasznahorkai szövegei eljutnak a világ minden tájára.

Fotó: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár Szentendre

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Krasznahorkai: Beérném egy A4-es papírlappal is

Szülővárosában a könyvtárban és a könyvesboltban sem került ki plakát a Nobel-díjról.

...

Krasznahorkai is külföldre vitte a hagyatékát

Az író 23 nemzet több mint 700 levelezőpartnerével folytatott „rendkívüli terjedelmű” levelezése is a hagyatékhoz tartozik.

...

Még nem láttad a Krasznahorkai-kiállítást? Jó hírünk van!

A nagy érdeklődésre való tekintettel meghosszabbította a Ferenczy Múzeumi Centrum az irodalmi Nobel-díjas szerzőről szóló kiállítást. 

5 focis könyv, ami garantáltan leköt a BL-döntő előtt

5 focis könyv, ami garantáltan leköt a BL-döntő előtt

Május 30-án kiderül, hogy idén PSG vagy Arsenal lesz az európai bajnok labdarúgócsapat. Addig is 5 könyvet ajánlunk a témában.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Így ír történelmi regényt a Z generáció – Kibeszéltük a Lázár című bestsellert!

chk
chk

„Dragomán György regénye nagyon tetszett” – interjú a Paradise Garden című sikerkönyv szerzőjével

Olvass!
...

„Nem szült gyereket a férjének, és aki nem szül, azt elhagyják, így igazságos” – Olvass bele Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös kötetébe!

Manhattan és Lipótváros csak egy utcára kerül egymástól Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi kétkezes regényébe. Olvass bele!

...

A 90-es évek magyar gengsztervilágához a művészeken keresztül vezet az út – Olvass bele Kaszás V. Sándor regényébe!

Egyszerű nyomozásnak tűnik, ameddig fel nem tűnnek a telepatikus terroristák. Olvass bele!

...

Hősnek születtem, de mindig közbejön valami – Olvass bele a gamer kamaszokról szóló kötetbe!

Duplaborítós kötet a kamaszkori vívódásokról, a diverzitásról és a kapcsolatokról.

A hét könyve
Kritika
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Meddig képes elmenni az ember a sikerért? Karl Ove Knausgård ezt kutatja ördögi regényében.