Romy Schneider fia, David 1981. július 5-én meghal. Ezzel kezdődik a színésznő számára a "szenvedés éve", amely 1982. május 29-én bekövetkezett tragikus halálával ér véget. Miközben ezt a forgatásokkal és a velük járó vándorlásokkal teli szűk esztendőt vizsgálja, a szerző Romy egész életét, hivatását kíséri figyelemmel. Ott van a sikereknél és a kudarcoknál, összefüggéseket keresve a múlt és az utolsó életév között. Időt szentel a Sissi-jelenségnek, az Alain Delonhoz fűződő elsöprő szerelemnek, valamint a Claude Sautet filmrendezőhöz kötődő speciális viszonynak. Eddig nem ismert exkluzív nyilatkozatokat és a színésznő halálával kapcsolatos vallomásokat közöl megkerülhetetlen életrajzában, szívszorító képet festve a német-francia színésznőről.
Történetünk elbeszélője egy idősödő, különc izlandi úriember, Valdimar Haraldsson, aki sajátos nézeteket vall a halfogyasztás és az északi népek kimagasló szellemi képességei közötti összefüggésrôl. 1949-ben járunk, és főhősünknek abban a szerencsében van része, hogy a hajótársaság tulajdonosának meghívására egy dán teherszállító hajó fedélzetén utazhat a Fekete-tenger felé. A legénység tagjai között van egy Kaineusz nevű, sokat látott tengerész is, aki esténként vacsora után arról az időről mesél hajóstársainak, amikor Iaszón vezetésével a legendás Argó hajón vitorlázott, és az argonauták egyikeként részt vett a kalandos utazáson, amelynek célja az aranygyapjú megszerzése volt. Sjón ezúttal is mesterien szövi össze a régi történeteket a modern világ elemeivel, és játszi könnyedséggel vált regisztert a banális és a mitikus, a komikus és a tragikus között.
Amíg Jeremy Thorpe az 1960-70-es években a brit Liberális Párt vezetőjeként és parlamenti képviselőként dolgozott, magánélete többnyire láthatatlan maradt. Az ország legnépszerűbb politikusának számított, és az ő kezében volt a formálódó koalíciós kormány sorsa. Jeremy Thorpe titka azonban - homoszexuális kalandjai és a volt partnereivel folytatott számos kellemetlen ügye - folyamatosan kísértette őt, ráadásul a hazudozásra való hajlama is súlyosbodott, ahogy igyekezett elkerülni a lelepleződést. Azután elérkezett az a bizonyos végzetes este a volt szeretőjével, ahol egy pisztoly is előkerült, és az incidens következményei elől többé már ő sem rejtőzhetett el. Az évszázad perének nevezett londoni tárgyalás volt az első, ahol egy vezető brit politikus gyilkosság előkészítése miatt ült a vádlottak padján, és szintén ez volt az első alkalom, hogy egy közhivatalt ellátó személyről kiderült: titokban melegként éli az életét, csapodár és manipulatív - mindez egy olyan korszakban történt, amikor a homoszexualitás alig pár évvel korábban még törvénybe ütközött. A könyvből Emmy-díjas sorozat készült Hugh Grant főszereplésével.