A képregények tudományos igényű vizsgálata egyre inkább jelen van a hazai egyetemeken és szellemi műhelyekben, de nincs egyszerű dolga sem annak, aki tanulni, sem annak, aki tanítani szeretne a témában. Az ő életüket könnyítheti meg az a kiadvány, amely Útmutató a képregények tanulmányozásához - Bevezető a képregénytudományba címmel jelent meg (szerzők: Enrique Del Rey Cabero, Josean Morlesín Mellado, Michael Goodrum) a Prae-nél.
A kötetet Szép Eszter képregénykutató fordította, aki az előszóban azt írja, hogy a kötet, ahogy a címe is ígéri,
"jól látható turistajelzésekkel segít eligazodni a képregényekhez köthető asszociációk erdejében,
és rendszerezi azokat a módokat, ahogy az angol-amerikai eredetű képregénytudományban ezt a sokszínű médiumot vizsgálni szoktuk. Különleges kiadvány ez, hiszen nem csak szöveggel érvel, magyarázataiban a teljes képregényes eszköztárat felvonultatja". A kötet elsősorban nem rajzolóknak, hanem egyetemi hallgatóknak, kritikusoknak és a képregényről értekező érdeklődőknek készült, és az angol-amerikai intézményesült képregénykutatás főbb témaköreibe vezeti be az olvasókat.
A kötet kitér egyebek között a képregény és a graphic novel közti különbségre, a képregény nyelvére és történetére, valamint a képregénykutatás irányaira is.
Az útmutatót az Oxford Comics Network tagjai írták és rajzolták, az angol eredetit az Oxfordi Egyetemen működő Oxfordi Bölcsészettudományi Központ (TORCH) adja ki.
A könyv ingyenesen letölthető itt, vagy lapozható formátumban megtekinthető itt.