Ők kapták idén a ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatást!

Ők kapták idén a ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatást!

Kihirdették a harmadik alkalommal kiírt ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatás díjazottjait. A havi 100 ezer forinttal járó féléves ösztöndíjat ezúttal Horváth Florencia, Halász Rita, Kazsimér Soma, Harag Anita és Mécs Anna kapták, akik 2023 júniusa és novembere között részesülnek a támogatásban.

ro | 2023. május 25. |

Ferencváros Képviselőtestülete 2021 júliusában alkotta meg a József Attila Irodalmi Támogatásról szóló rendeletét azzal a céllal, hogy a kerület kulturális élete és a ferencvárosi kultúra budapesti szintű elismerése magasabb szinten kerüljön kifejezésre. Az ösztöndíj – életkoruktól függetlenül – szeretné támogatni azokat az alkotókat, akik legfeljebb három szépirodalmi, irodalomtörténeti, irodalomkritikai könyvvel rendelkeznek. A rendelet a pályázás lehetőségét megnyitja Ferencváros testvérvárosaiban élő alkotók számára, érdemi támogatást és kulturális lehetőséget biztosítva nekik. 

A Mesterházi Mónika, Moskát Anita, Tóth-Czifra Júlia, Nádasdy Ádám és Szálinger Balázs alkotta öttagú zsűri rendkívül nehéz feladattal nézett szembe, amikor az ötvenhárom színvonalas pályázatból pontozás útján sorrendet kellett felállítania. A beérkezett pályázók közül harminc kapott pontot a zsűri valamely tagjától vagy tagjaitól.

A ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatás következő pályázati kiírása 2024 áprilisában várható.

Forrás: Ferencváros

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Elapadtak az állami támogatások, adománygyűjtő kampányt indított a Szépírók Társasága

A Nemzeti Kulturális Alap harmadára csökkentette a legnagyobb független magyar írószervezet éves támogatási összegét, ami ellehetetleníti a Szépírók Társasága működését. Most viszont bárki előfizethet a független kortárs magyar irodalom jövőjére.

...

Idén környezetvédelmi témában hirdetik meg az Álljon meg egy novellára! pályázatot

Olyan alkotásokat várnak egyoldalas terjedelemben, amelyek megoldásokat fogalmaznak meg környezetünk jobbá tételére, vagy éppen a Föld megmentésére.

...

Ők nyerték a Panodyssey első írópályázatát!

Első alkalommal rendezték meg idén a a Panodyssey és a Könyves Magazin közös írói pályázatát, amelyre 151 pályamunka érkezett. Közülük választotta ki a győzteseket Moskát Anita és Závada Péter.

Olvass!
...

Hányszor hallgattunk, mikor nem szabadott volna? Olvass bele Vida Kamilla új verseskötetébe!

„Végül két fiút szültem, Ivánt és Imrét, az új Magyarország hírnökeit.”

...

Szcientológia, Dallas és drogok: olvass bele Elvis Presley volt feleségének memoárjába!

Részlet az Élet Elvis után című könyvből.

...

Zálogba adnád a megbánt döntéseidet? Ebben a fantasy regényben megteheted!

Újraírnád a sorsodat, ha cserébe elveszítenél valamit a múltadból?

A hét könyve
Kritika
A halál közeledtével egyre erősebb az élni akarás? – Oravecz Imre új Alkonynaplójáról
Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

A világ megmentése egy barátságon múlik Andy Weir regényének adaptációjában.

Hírek
...

Kollár-Klemencz László március 15-én: Mindenkinek saját szabadsága van

...

Itt vannak az első fotók a Dűne 3-ról: Timothée Chalamet visszatér!

...

Felrobbant a BookTok az ACOTAR-folytatás hírére, vad elméletek terjednek

...

Salman Rushdie nem szeretne a traumája szimbólumává válni

...

„Hála érte” – Tóth Krisztina Werner Herzoggal találkozott Brooklynban

...

Stephen King egyik kedvenc szerzőjének sorozata hamarosan magyarul is teljes lesz