Hogy nézne ki Jókai Mór egy házfalon? Hamarosan kiderül!

Hogy nézne ki Jókai Mór egy házfalon? Hamarosan kiderül!

A Színes Város csoport hazai grafikusművészek jelentkezését várja nagyméretű köztéri festmény megtervezésére. 

chk | 2025. október 01. |

Hogy mutatna egy Jókai Mór portré egy tűzfalon? Ez hamarosan kiderül, ugyanis a Színes Város Csoport tűzfaltervező pályázatot hirdet grafikusművészek számára Jókai200 címmel, írja az MTI. A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával megvalósuló pályázat összesen bruttó kétmillió forintos honoráriumot kínál a nyerteseknek.

„Jókai Mór sokféleképpen meghatározó jelenség a magyar emberek életében (...) Ennek nyomán azt szeretnénk látni, hogy 2025-ben mi a viszonya az íróval az újabb grafikus generációknak, mit tudnak róla, és

hogyan mutatnák be egy belvárosi, nagyméretű tűzfalon, meghaladva a realisztikus ábrázolást”

 – idézi a közlemény Nádudvari Noémit, a Színes Város művészeti kurátorát.

Szécsi Noémi: Jókai Mór nevelte ki az irodalomrajongó olvasókat
Szécsi Noémi: Jókai Mór nevelte ki az irodalomrajongó olvasókat

Már a saját korában is ő volt a legnagyobb, legnépszerűbb író, mamutként telepedett az irodalmi szcénára. Hogyan gondolkodott a nőkről? Interjú. 

Tovább olvasok

Nevezhet minden olyan, egyetemi művészeti képzésben, érvényes hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató, aki kedvet érez magában ahhoz, hogy megmérettesse magát ebben a projektben. Magyarországi és határon túli diákok jelentkezését egyaránt várják, olvasható a Facebookon közzétett felhívásban.

A nevezés első fordulójában október 8-án reggel 9 óráig küldhetik be a jelentkezők saját grafikai portfóliójukat a projekt@szinesvaros.hu e-mail címre, amely alapján a szakmai zsűri előválogatást tart. A második körbe jutott művészek feladata már konkrét látványtervek készítése lesz, amelyeket a kiválasztott helyszín és tematikus iránymutatások figyelembevételével alkothatnak meg.

A Színes Város Csoport Magyarország első tűzfalfestéssel és köztérszínesítéssel foglalkozó szervezete, munkái Budapest mellett Sopronban, Pécsen, Kiskunfélegyházán, Budakalászon, Budakeszin, és Tatabányán is megtalálhatók, külföldön pedig Moszkvában, Bécsben, Londonban, és Isztambulban lehet találkozni köztéri alkotásaikkal.

Nyitókép: Színes Város Facebook

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Jókai 200: „Életében legendává vált, de szembesülnie kellett a saját szellemi hanyatlásával”

Csillagász, néprajztudós és író egyaránt megszólalt a Jókai Mór születése 200. évfordulójára rendezett kiállítás megnyitóján.

...

Nézegess 19. századi fotókat Jókai Mór színházi örökségéről!

A fotók egy része Jókait ábrázolja, másik a színházi előadásokhoz kapcsolódnak.

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

Jókai Mór 73 kézirata vált digitálisan elérhetővé.

Kiemeltek
...

„Nem kell többé féltégla könyveket cipelni” – megkérdeztük az olvasóinkat, miért szeretik a hangoskönyveket

A Könyves Magazin olvasóinak hangoskönyv-hallgatással kapcsolatos szokásainak jártunk utána.

...

Kis magyar kertográfia – Két hét Esterházy Péter házában 

Finy Petra író, költő két hetet töltött az alkotóházzá varázsolt Villa Esterházyban.

...

Búcsú az idei Nyári Margótól: Lovasi és a legfontosabb magyar szavak

Hogyan alakítanak minket a múltbéli történeteink, és miért fontos az írói önismeret?

Hírek
...

„Nagyon kiábrándító” – Gillian Anderson megszólalt A tenger útja körüli botrányról

...

Szöllősi Mátyás fotóiból Kolozsváron nyílt kiállítás

...

Folytatást kap Stephen King Az-sorozata

...

„Elegem van a jókislányságból végképp” – érkezik Tisza Kata új könyve

...

Megvan, mikor jelenik meg Sarah J. Maas romantasy sorozatának folytatása

...

Ezek a 21. század legjobb thrillerei a New York Times szerint

SZÓRAKOZÁS
...

A Verity hátborzongató szerelmi történetet ígér – előzetes!

Sose volt még ennyire ijesztő egy szerelmi háromszög.

...

Netflix-sorozat lesz Dan Brown új regényéből – ő az új Robert Langdon

Nem Tom Hanks szerepel az új adaptációban. Mutatjuk, mit lehet tudni az új Dan Brown-adaptációról!

...

Sauron elszabadul: Nézd meg A hatalom gyűrűi 3. évadának teaserét!

Sauron az Egy Gyűrűn dolgozik, és a teljes győzelemre készül.

Olvass!
...

Kiszáradt a Duna és a Balaton, és még egy különc apa is kísért: Olvass bele Mécs János regényébe!

A főszereplő pedig az emlékei közt bolyongva próbálja apja örökségét feldolgozni egy élhetetlenné váló környezetben.

...

„Gyászolni annyit jelent, hogy egy üres verem van a bensőnkben” – Olvass bele Stig Dagerman lélektani regényébe!

Az anya halálát vagy az apa hűtlenségét nehezebb feldolgozni?

...

Ha jól akarsz kijönni egy halálos betegségből, tedd tönkre az életed – Olvass bele Vámos Miklós kötetébe!

Hat hónap pont elég arra, hogy végleg megutáljanak a szeretteid.