Zendaya és Tom Holland szereplésével csinál filmet Christopher Nolan az Odüsszeiából

Zendaya és Tom Holland szereplésével csinál filmet Christopher Nolan az Odüsszeiából

Christopher Nolan Homérosz-adaptációjában Zendaya és Tom Holland mellett Matt Damon és Anne Hathaway is feltűnik majd. A film várhatóan 2026 nyarán kerül a mozikba.

bs | 2025. január 06. |

2024 októberében kapott szárnyra a hír, hogy a 7 Oscart bezsebelő Oppenheimer rendezője, Christopher Nolan újabb projekten dolgozik, melyben a Pókember fiatal sztárja, Tom Holland, valamint Matt Damon biztosan játszik majd – írja a Guardian.

Az információt az Universal filmstúdió erősítette meg december 23-án az X-en. A bejegyzés szerint a 2026 júliusában érkező Odüsszeia „mitikus akcióeposz, amelyet a szerte a világban forgattak vadonatúj IMAX-technológiával”.

A férfi karakterek felfedése után hamarosan arról kezdtek cikkezni a külföldi hírportálok, hogy Zendaya és Anne Hathaway is csatlakozott a gárdához. Utóbbival Nolan már többször dolgozott együtt,

nagy sikerű közös munkájuk volt például a Csillagok között című sci-fi.

„Sokan nem akartak nekem szerepet adni, mert aggódtak miatta, hogy milyen mérgezővé vált az identitásom az online térben” – nyilatkozta a színésznő egy Vanity Fair-interjúban. „Christopher Nolanben egy angyalra találtam, aki nem törődött ezzel, és nekem adta az egyik leggyönyörűbb szerepet, amit valaha kaptam az egyik legjobb filmben, amiben valaha játszhattam” – mondta a korábbi alakításáról.

Homérosz
Odüsszeia
Európa, 2024, 384 oldal
-

A Kr. e. 8. század körül született és Homérosznak tulajdonított hőseposz ez idáig kevés alkalommal került mozivászonra. Az egyik legjelentősebb adaptáció talán az 1954-es olasz Ulysses Kirk Douglasszel, de a 2024-es The Return is az Odüsszeusz-történetet dolgozza fel Ralph Fiennes és Juliette Binoche főszereplésével.

(The Guardian, Vanity Fair)

Fotók: Wikipédia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Christopher Nolan az atombomba atyjáról, Oppenheimerről forgat

Az amerikai fizikusról szóló életrajzi filmben a főszerepet Cillian Murphy alakítja.

...

Az Oppenheimer tarolt, mi pedig új magyar Oscarnak örülhetünk

Christopher Nolan filmje hét szobrot nyert a 96. Oscar-gálán, ahol a legjobb production design kategóriában díjazták Mihalek Zsuzsát, a Szegény párák berendezőjét is.

...

Oppenheimernek két szerelme volt, az atombombával megváltoztatta a történelem menetét

Christopher Nolan egy közel három évtizeden át íródó, hétszáz oldalnál is hosszabb életrajzi kötet felhasználásával készítette el Oppenheimer című háromórás, friss moziját. A film világpremierjének napján bemutatjuk a forgatókönyvhez felhasznált biográfiát.

Hírek
...

Indul a jelentkezés: legyél te a Mastercard – Alkotótárs új ösztöndíjasa!

...

Könyvvel tér vissza a Klasszik Lasszó irodalmi-zenés csapat

...

„Ne hazudjatok” – Krasznahorkai László üzenete a kilencvenes évekből

...

„Elnézést kérni a puszta létezésért. Hogy lehet így élni?” – jön Csepelyi Adrienn új novelláskötete

...

Simon Márton kapta a Kovács András Ferenc Költészeti Díjat

...

Megnéznéd élőben A Gyűrűk Ura világát? Ezen a budapesti kiállításon megteheted!

Olvass!
...

Egy egynapos baba, egy eltűnt anya és egy kapcsolat, amire nincs szó: Olvass bele a Trutyi című regénybe!

Hogyan alakulnak ki újfajta kötődések ott, ahol a klasszikus családi struktúrák nem működnek?

...

Három kutató és egy magyar felfedezés a jeges sarkvidéken – Olvass bele A csillagtudósok című regénybe!

Vetle Lid Larssen regényét valós történelmi események ihlették.

...

Létezik szerelem első utálatra? – Olvass bele Kollár Betti legújabb könyvébe!

Lehet-e szerelem egy versengéssel induló kapcsolatból?

„A punkok nem haltak meg, csak gyereket nevelnek” – interjú Garam-Nagy Kata költővel

„A punkok nem haltak meg, csak gyereket nevelnek” – interjú Garam-Nagy Kata költővel

Garam-Nagy Kata hisz benne, hogy a punkság, a lázadás és a szexuális szabadság nem válik semmivé a gyerekszüléstől. Interjú.

Szerzőink

Schillinger Gyöngyvér
Schillinger Gyöngyvér

Schillinger Gyöngyvér: Jobb napok (2. rész)

Takács Dalma
Takács Dalma

Nem a természet mellett, hanem a természet részeként kellene léteznünk – Miczhaletzky Luca: Zöld lélekkel