Új gyerekkönyvkiadót indít a Central

A Central Kiadói Csoport vezetőségének célkitűzése, hogy egy újabb kiadói lábat építsen ki, és ebben számítanak Balázs Eszter szakmai hozzáértésére, írja a Central Médiacsoport.

sa | 2021. augusztus 05. |

Balázs Eszter főszerkesztősége idején a Kolibri Kiadó az ország egyik legnagyobb gyerekkönyvkiadójává nőtte ki magát, így a megbízása fontos stratégiai pont a Central Kiadói Csoport tervei között, írják. Balázs a főszerkesztői posztot augusztus 1-től tölti be.

A Central Kiadói Csoport eddigi egyik sikeres brandje az Animus (interjúnk itt), itt jelentek meg J. K. Rowling, Jo Nesbø (a vele készült interjúnkat itt olvashatod) vagy a népszerű izraeli történész, Yuval Noah Harari könyvei. Másik brandje, a Central Könyvek népszerű női regényeket, gasztro- és ismeretterjesztő kiadványokat takar, valamint Berg Judit, Gryllus Vilmos, Tóth Krisztina és a Nők Lapja magazin állandó szerzőinek – Schäffer Erzsébet, V. Kulcsár Ildikó, Vass Virág – műveit.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Ilyen lesz J.K. Rowling új gyerekkönyvének borítója

Ahogy arról mi is hírt adtunk,  október 12-én több mint 20 országban egyszerre jelenik meg J. K. Rowling legújabb, gyerekeknek szóló regénye, a The Christmas Pig. Az új történetnek már meg is érkezett a borítója, mutatjuk!

...

Akik elhozták Magyarországra Harry Pottert

Hogyan figyeltek fel a Harry Potterre, miért magyar grafikusok tervezték az első kiadás borítóját, és miért nem köszönt nekik egy ideig a szomszédjuk? Gábor Anikóval és Balázs Istvánnal, az Animus alapítóival szakmai megérzésekről, támadásokról és sikerekről is beszélgettünk.

...

Jo Nesbø: A történetmesélés gyakran a manipulálásról szól

A bűnözők az utolsó lázadók – véli Jo Nesbø, aki a múlt hétvégén Budapesten dedikálta legújabb könyvét, a Vér a havont. Utóbbi hőse egy diszlexiás bérgyilkos, aki azt a megbízást kapta, hogy nyírja ki a főnöke feleségét (kritikánk róla ITT olvasható). Leghíresebb karaktere ugyanakkor az alkoholista rendőr, Harry Hole, aki legutóbb a Police című kötetben bukkant fel (ITT írtunk róla). Nesbø szerint mindegyik könyve a kívülállókról szól, függetlenül attól, hogy krimiről vagy gyerekkötetről van szó. Írás közben tudatosan manipulálja az olvasókat, akik ezt még élvezik is. Saját bevallása szerint „mindig ír”, Budapesten is szakított erre időt, íráshoz a kedvenc helyei azonban a repterek. A Könyvesblognak adott interjújában sokat elárult arról, ő maga hogyan ír, de kiderült, mit gondol a könyvei megfilmesítéséről, és az is, hogy mi volt az, amit mindenképp ő szeretett volna beleírni a gyerekeknek szóló Doktor Proktor-történetekbe.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
SZÓRAKOZÁS
...

Mick Jagger: Remek könyveket olvasni az igazi kielégülés!

A Rolling Stones frontembere egész életében lelkes könyvmoly volt.

...

Salman Rushdie elárult egy kulisszatitkot Lou Reed leghíresebb zeneszámáról

Az író sosem gondolta volna, hogy az egyik kedvenc zenekarának énekesével barátkozik majd.

...

Tovább bővül a Trónok harca világa: örülhetnek a rajongók!

Folytatódik az új Trónok harca-előzménysorozat, de a Sárkányok háza kedvelőinek is jó híreink vannak.

Polc

Egy bántalmazó kapcsolatban a legapróbb döntésnek is óriási súlya lehet – Florence Knapp: Nevek

...

Ez a thriller megmutatja, hogy a szamurájok világa nem csak a harcművészetről szólt

...

Han Kang új regényében a tömegsírok képét a hóesés sem tudja kitörölni

...

A bolgár őshazakutatás abszurdjában a magyar valóságot látjuk

...
...

Hajdú Balázs humorista: Annyira megfoghatatlan számomra az élet, hogy emiatt minden vicces tud lenni

...

Dr. Bőgel György: A mesterséges intelligencia olyan, mint a klinikai kísérletek nélkül bevezetett gyógyszer // Futurotheca 02.

...

Szerelem és magány New Yorkban: a Kleopátra és Frankenstein egy elveszett generációról szól

Hírek
...

Joan Didion fél Hollywoodot vendégül látta hálaadáskor

...

Visky András Margó-díjas regénye bestseller lett Ausztriában

...

Csak egy vers kell ahhoz, hogy az AI gyülöletbeszédet írjon

...

Meghalt Kálloy Molnár Péter színművész

...

Vámos Miklós bejelentette, mikorra készülhet el az Esterházy-villa

...

Milbacher Róbert kapta a Visegrádi Irodalmi Díjat

Nádas Péternél a barátság még a szocializmus önellentmondásai között is kitart

Nádas Péternél a barátság még a szocializmus önellentmondásai között is kitart

Van az a barátság, ami még a legnagyobb politikai zűrzavar közepette is kitart. Ilyen volt Nádas Péter, Esterházy Péter, Polcz Alaine és Mészöly Miklós közös sorsa. 

Szerzőink

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

A Mormota-nap dán verziója filozófiai mélységű kultregény – itt egy irodalmi szenzáció az év végére

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Egy bántalmazó kapcsolatban a legapróbb döntésnek is óriási súlya lehet – Florence Knapp: Nevek

A hét könyve
Kritika
A Mormota-nap dán verziója filozófiai mélységű kultregény – itt egy irodalmi szenzáció az év végére
A Mormota-nap dán verziója filozófiai mélységű kultregény – itt egy irodalmi szenzáció az év végére

A Mormota-nap dán verziója filozófiai mélységű kultregény – itt egy irodalmi szenzáció az év végére

Tara Selter éveken keresztül éli át ugyanazt a napot, november 18-át, rajta kívül azonban senki nem érzékeli ezt.