2025-ben nem fogadja be a Millenáris a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált

2025-ben nem fogadja be a Millenáris a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált

Az indoklás szerint a Millenáris a jövő évtől kezdve „más profilt kap”, amelybe a Könyvfesztivál láthatóan nem illeszkedik.

bs | 2024. november 22. |

A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjának már sok éve a Millenáris ad otthont, a 30., jubileumi alkalmat azonban valószínűleg már nem itt fogják megrendezni. A változásokról Gál Katalin számolt be az Indexnek.

Újra Gál Katalin az MKKE elnöke

2024. november 21-én tartották a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) tisztújító taggyűlését a Magvető Caféban, ahol ismét Gál Katalint választották meg elnöknek. Helyettesei Szemere Gabriella és Budaházi Árpád lettek, de részt vállal az elnökségben Kolosi Beáta, Nyáry Krisztián, Sárközy Bence, Köbli Gyula, Babucs Éva és Bárdos András is.

„A piac és a könyvipar folyamatos átalakuláson megy át, jó és rossz értelemben egyaránt” – nyilatkozta Gál Katalin az Indexnek. Elmondta azt is, hogy a 96. Ünnepi Könyvhetet a megszokott helyszínen, a Vörösmarty téren és a Duna-korzón rendezik meg 2025. június 12. és 15. között.

A Millenáris azonban ezúttal visszautasította az eseményt, mert a jövő évtől kezdve „más profilt kap”.

Hogyan tovább?

A döntés „nemzetközi kultúrdiplomáciai fiaskó” az MKKE számára – fogalmazott Gál, hiszen hagyományosan ezzel a helyszínnel kommunikáltak, és a Frankfurti Könyvvásár szervezői már jelezték is, hogy önálló standdal és különprogrammal érkeznének. Az újraválasztott elnök elmondta, igyekeznek lépéseket tenni, hogy mielőbb megoldják a fennálló problémát.

Idén Jón Kalman Stefánsson volt a Könyvfesztivál díszvendége (itt írtunk a megnyitóról), a bemutatkozó régió pedig Franciaország volt olyan meghívott szerzőkkel, mint Pierre Assouline, Arnaud Dudek, Didier Eribon vagy Magali Le Huche.

(Index)

Nyitókép: Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál/Facebook

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

„Az irodalom meg tudja változtatni a világot és az isteneket is” – Stefánsson és Visky is díjat kapott a Könyvfesztivál megnyitóján

Megnyílt a 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál csütörtökön Budapesten a Millenáris parkban, ahol csaknem 150 kiállító, valamint magyar és külföldi írók várják a látogatókat vasárnapig.

...

7 kortárs francia íróval találkozhatsz a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon

A díszvendégség keretében érkező írók programjai mellett több mint ezer kötetből válogathatsz a francia standon.

...

10 kihagyhatatlan program a Könyvfesztiválon

Múltfeldolgozás, északi és közép-európai történetek, francia képregény: ezeket a könyvbemutatókat és beszélgetéseket ajánljuk az idei Könyvfesztiválon.

Kiemeltek
...

Mennyi idő megírni egy regényt? – Az alkotás mélypontjai és eufórikus magasságai

Fiala Borcsának Grecsó Krisztián és Tompa Andrea is elárulta, hogyan dolgozik.

...

Minden, amit tudni akartál az új Knausgård-regényről

Jön Az éjszaka iskolája. 

...

Frankenstein élőhalott menyasszonyával Freud sem boldogul

A Múzsa a díványon a hét könyve.

Olvass!
...

Aki veszít, annak volt mit elveszítenie – Méhes Károly új verseskötete az elmúlással vet számot

Kezdő vak az emberi élet végességével való számvetést viszgálja egy kifinomult és játékos költői nyelven. Olvass bele!

...

Hogyan bukott el, majd támadt fel a világ egyik legnagyobb zenekara? – Az Oasis története

Egy egész korszak hangzását határozta meg az Oasis, akik jelenleg reneszánuszkat élik. Olvass bele!

...

„Ketten fekszenek egy ágyon, az egyik meghal, a másik élni fog” – Olvass bele Péterfy Gergely regényébe!

Újrakiadásban jelent meg Péterfy Gergely közel 20 éves sikerregénye.

Hírek
...

Egy földönkívüli szörny belsejében fog játszódni Markovics Botond új sci-fi regénye

...

Daniel Radcliffe nem szeretné, ha róla kérdeznék az új Harry Potter-sorozat főszereplőjét

...

Örökség, kötelesség és apa-fiú kapcsolat: érkezik a Booker-díjas Douglas Stuart új könyve!

...

„Félelmet és dühöt kell keltenünk” – hogyan építették fel Putyint?

...

Kurtág György 100: hallgasd meg ingyenesen a születésnapi hangversenyt!

...

Példátlan fejlemény: letartóztatták András volt yorki herceget