Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Mit gondolt egy 19. századi amerikai filozófus az agyrohasztó tartalmakról?
Henry David Thoreau már 1854-ben használta a „brain rot” kifejezést, a jelentése pedig szitne ugyanaz, ahogy ma használjuk.
A boszorkányokról szóló álom felszítja az elnökasszony dühét – Olvass bele a provokatív lengyel regénybe!
Most elolvashatsz egy részletet a lengyel ökofeminista író, Agnieszka Szpila regényéből, melyben egy olajvállalat elnöke boszorkánykarrierre vált, hogy megmentse a világot.
Egy fiatal család küzdelmei csak a meneküléssel kezdődnek igazán – Olvass bele a skandináv regénybe!
Egy, a falujából kiutált fiatalasszony, a kisfia, és a nőhöz csapódott, vándorló férfi szinte nem is ismerik egymást, amikor friss családként egy másik vidéken új életet kezdenek. Mutatunk egy részletet Lina Nordquist könyvéből.
Emlékszel a Búvár Zsebkönyvekre? Emlékművet kapott a botanikusnő, aki illusztrálta
Felavatták az első magyar botanikusnő emlékművét a Füvészkertnél – Csapody Vera valósághű növényrajzaival és a Búvár Zsebkönyvek illusztrációival vált híressé, emellett az első fizikusnő és embermentő is volt.
Jordán Ferenc: Nem az a lényeg, hogy megjósoljuk a Föld jövőjét, hanem hogy alkalmazkodjunk [Podcast]
Litkai Gergely zöld podcastjének vendége Jordán Ferenc ökológus, akivel tavalyi nagy sikerű, Az ember vége a természet esélye című könyve apropóján beszélgettek.
3 friss könyv azoknak, akik várják a tavaszt
Hogyan készítsünk komposztot? Mit jelent a permakultúra? Mennyire lehet eredményes a gyógynövényekkel való betegségmegelőzés? 3 frissen megjelent kötetet ajánlunk tavaszváróknak és a természet szerelmeseinek.
Mihez kezd két gyerek egy játékban, ahol a virtuális hirtelen valóságos lesz?
A nyár a kaland és az önfeledt játék időszaka egy gyerek számára – vagy épp a végtelen telefonnyomkodásé. Sok gyereknek nincs is annál izgalmasabb, mint elmerülni a virtuális térben, egy olyan világban, amelyet esetleg ő maga épített fel. Vagy talán mégis: az, ha az a világ egyszer csak beszippantja. Röviden ez az alaphelyzete Vibók Ildi Kezünkben a világvége című könyvének, amely ezzel együtt a természet törékenységére és védelmére hívja fel a figyelmet.