Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
19 ezer művész közt Paula Hawkins és Kazuo Ishiguro is tiltakozik az AI ellen
Az állásfoglalás szerint az AI-programok tréningezése során kizsákmányolják a művészeket.
100 ezer szerzőt károsíthatott meg a mesterséges intelligencia tanulás közben
A mesterséges intelligenciával foglalkozó Anthropicot három szerző perelte be a szerzői jogok megsértése miatt.
A Microsoft-vezér szerint bármi szabad préda, ami a netre felkerül
A Microsoft AI csoportjának vezetője sommás véleményt fogalmazott meg az internetes szerzői jogokról. Egy interjúban azt mondta, szerinte bármi, amit a felhasználók közzétesznek a weben, az bárki számára szabadon másolható és továbbgondolható.
Szép Ernő és Nyirő József művei is szabadon hozzáférhetők már a Magyar Elektronikus Könyvtárban
Az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) a magyar írott kulturális örökség őrzőjeként folyamatosan digitalizálja és publikálja a szerzői jogi kötelmek alól felszabadult életműveket is. 2024. január 22-én, a magyar kultúra napja alkalmából az OSZK egyszerre mintegy 180 művet tett ingyenesen hozzáférhetővé és letölthetővé a mintegy 25 000 tételt tartalmazó, külsejében megújult Magyar Elektronikus Könyvtárban (MEK).
Szép Ernő, Dylan Thomas és az első Mickey egér szerzői jogai is felszabadultak
Összegyűjtöttük, hogy a különböző országok szabályozásai szerint mely szerzők életműve és mely konkrét művek váltak 2024-től szabadon felhasználhatóvá.
Stephen King és Jonathan Franzen műveit is lekalózkodták az MI fejlesztéséhez
Több ezer, amúgy szerzői jog által védett művet használtak fel engedély nélkül a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez.
Elhunyt Borges özvegye, bizonytalan az életmű további sorsa
Elhunyt Jorge Luis Borges özvegye, végrendelet hiányában nem világos, ki gondozhatja tovább az argentin író életművét.
Szabadon felhasználhatóvá válik A Pál utcai fiúk, de csak a regény
2023. január 1-jétől Magyarországon szabadon felhasználhatóvá válnak Molnár Ferenc, Kempelen Béla, Szász Gyula, Paul Éluard, Knut Hamsun, Mariano Azuela, Waldemar Bonsels írásai, Kende Géza festményei, Szerémi Gusztáv zeneművei, illetve Borsos József és Vidor Emil önálló építészeti tervei. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy bárki visszaélhet az eredeti szerzők műveivel.
Amerikában közkinccsé válik A világítótorony és az utolsó Sherlock-kötet
2023. január elsejétől sok szellemi termék esetében lejár a szerzői jogi védelem, ami azt jelenti, hogy ezek a művek közkinccsé válnak, bárki adaptálhatja vagy épp kiadhatja őket. A Duke Law School a honlapján gyűjtötte össze azokat a műveket, amelyek szabadon felhasználhatóvá válnak Amerikában.