Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A Grimm fivérek elveszett kötetei kerültek elő, de nem azok, amikre gondolsz
Egy lengyel könyvtárban a közelmúltban 27 elveszettnek hitt könyvet fedeztek fel, ami rávilágított a német Grimm testvérek munkásságának széleskörű voltára.
A Bábel kreatív bölcsészfantasy, csak nem hisz az olvasójában
A Nebula-díjas Bábel posztkoloniális kritika, szerelmeslevél a bölcsészettudományokhoz és egy fiatalember fejlődéstörténete, akinek szembe kell néznie a totális rendszerrel, amiben él.
Pléh Csaba életútja a soha el nem fogyó kíváncsiság története
A pszichológus-nyelvész a Magvető Kiadó Tények és tanúk sorozatában most megjelent Árnyak lapjain saját élettörténetét, tudományos pályafutását, és ezen keresztül a korszak pszichológiai és a nyelvészeti tudományos világát is bemutatja, miközben annak kiemelkedő alakjairól (munkatársairól, barátairól) is portrékat rajzol.
Oxfordi nyelvészfantasy kapta idén a Nebula-díjat
A Babel nem az akció-kaland vonalon építkezik, sokkal inkább egy dark academia típusú “bölcsészregény”.
Ránki Sára bűnügyi nyelvész: Klemperer leírta, hogyan erőszakolja meg a hatalom a nyelvet
Podcastunkban Ránki Sára bűnügyi nyelvésszel A harmadik birodalom nyelvéről beszélgettünk. Összevetettük a szerző, Victor Klemperer megfigyeléseit napjaink hazai és nemzetközi példáival is - és szó esett arról is, hogyan használható a nyelvészeti tudás a bűnüldözésben.
Nádasdy Ádám: A magyar nyelv mindig is nagy importőr volt
Milyen nyelv a magyar? Miért sorolják a nyelvészek a finnugor nyelvek közé? Tényleg olyan nehéz megtanulni, mint hisszük? Bemutatták Nádasdy Ádám új kötetét, amiből csupa ilyen és ehhez hasonló kérdésre kapunk választ, közérthető és szórakoztató formában.