Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A Donald rágó, Passuth László és a Katona József Színház: Magyarország, örök hely
Máté Gábor elolvasott egy interjút Jánossy Lajos íróval, majd egy év se telt el és a Katona József Színház bemutatta a színdarabot a Kádár-korról.
Nádas Péter: A kelet-európai népesség sajátja lett a panaszkodás
Miért a szenzualitás mindennek az alapja, és honnan ered a kelet-európaiak panaszkodása? Nádas Pétert Gulyás Márton és Sipos Balázs kérdezte.
Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve ősszel érkezik
Családregény és apakönyv Grecsó Krisztián legújabb kötete: a Kádár-kor nemzedékének és az ő örökségükkel számot vető generációnak a története.
Takács Tibor: Az ügynök a Kádár-kor kényelmes szimbóluma
Az ÁBTL tudományos kutatójával kihallgatásokról és lehallgatásokról, a Kádár-korszak beszervezéseiről és informátori jelentéseiről beszélgettünk. Kiderült, mennyien működtek együtt a titkosrendőrséggel 1956 után, és az is, hogy legtöbbször megfigyelték a megfigyelőket is.
Révész Sándor úgy érezte, repül a színpadon – megjelent a Piramis énekesének életrajzi kötete
Milyen volt a beatkorszak légköre? Ki volt a legendás énekes első bálványa? Mi történt a szüleivel? Az Ezt én választottam című könyvben Révész Sándor a kölyökkorától a mai, lecsendesedett évekig meséli el sikerekben gazdag történetét.
Hogyan zajlott az ügynökök beszervezése a Kádár-korszakban? Olvass bele Takács Tibor könyvébe!
Hogyan működött az állambiztonsági hálózat Rákosi és Kádár alatt? Most elolvashatsz egy részletet az Ügynökök, informátorok, jelentések című könyvből.
„Miért kéne egy írónak apolitikusnak lennie?” – színészek és rendezők Csurka István drámáiról
90 éve született Csurka István. Ebből az alkalomból olyan színészekkel és rendezőkkel beszélgettünk, akik szerepeltek a színdarabjaiban és/vagy rendeztek tőle valamit. Andrási Attila, Koncz Gábor és Szilágyi Tibor válaszai.
„Éjjel a fülembe sivítanak a disznók” – riportok a szocializmus számkivetettjeiről
Boros István riportjainak a pénztelenség, a szeretethiány, az álmodozás és a cigarettafüst a legfőbb motívumai. A Toljuk arrébb a piros bringát! számba veszi a szereplők vonásai mögül kibontakozó társadalmi defektusokat is.