Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Barabási Albert-László: A fake news terjesztője egy pici, de nagyon aktív kisebbség
Barabási Albert-László volt legutóbb az Elviszlek magammal vendége. A fizikus, hálózatkutató D. Tóth Krisztának mesélt a gyerekkoráról, a hálózatelmélet megszületéséről, valamint a pandémiával, az álhírekkel és az étkezéssel kapcsolatos kutatásaikról.
Barabási Albert-László: A hálózatelmélet megszületett és felnőtt
Húsz évvel ezelőtt jelent meg Barabási Albert-László Behálózva című kötete, amelyből a világ megismerte, hogy mire is jó a hálózatelmélet. A kötet akkor egy csapásra nemzetközi bestselleríróvá tette Barabásit, aki most egy esttel és egy új kiadással ünnepelte meg a kerek évfordulót.
Rejtett mintázatok: Az adatvizualizáció az új piszoár?
A hálózatkutatás látványos vizualizációi új kihívások elé állították azokat, akik tudomány és művészet határait próbálják feltérképezni. Fellapoztuk a BarabásiLab: Rejtett mintázatok című kiállításhoz kiadott albumot.
Barabási Albert-László: A Föld története a hálózatok besűrűsödése [PODCAST]
Idén ősszel a hálózatkutatás világhírű szakértője, Barabási Albert-László is a Margó Irodalmi Fesztivál vendége volt. A rendhagyó beszélgetés során az aktuális kérdések és a jövő kihívásai mellett szakmai pályáját és személyes életútját is megismerhettük.
Barabási Albert-László szerint idén márciusban kezdődött a 21. század
Melyik hálózatképből lett először műalkotás, mit jelent a vizualizáció a kutatásban, és milyen következményekkel járhat, ha egy globális hálózat túlontúl besűrűsödik? Ilyen és ehhez hasonló kérdések is szóba kerültek Barabási Albert-László és Valuska László beszélgetésén.
Barabási: Felégettük azt az egészségi tőkét, amelyért tavasszal megdolgoztunk
Az újbóli maszkviselésre buzdít friss posztjában Barabási Albert-László, a hálózatkutató ugyanis ijesztőnek tartja a friss megbetegedések magas számáta, de szerinte még megelőzhető a nagyobb baj.
Vespignani két évtizede tanulmányozza a vírusok hálózaton belüli terjedését
A koronavírus-járvány új sztárokat hozott magával, közéjük tartoznak például az immunológusok, virológusok vagy éppen a hálózatkutatók. Utóbbiak között az egyik leghíresebb épp magyar származású, Barabási Albert-László, aki legutóbb barátja és kollégája, Alessandro Vespignani A jóslás algoritmusa című kötetét mutatta be online.
Jordán Ferenc: A vírus is csak akkor rossz, ha terjed, egyébként semmi bajunk vele - Összekötve
Mi köze van a globalizációnak a jelenlegi járványügyi helyzethez, a koronavírusnak a Bajnokok Ligájához, Rousseau-nak az Instagramhoz? ÖSSZEKÖTVE Jordán Ferenccel, az Ökológiai Kutatóintézet hálózatkutató biológusával.
A hálózatkutatók folyamatosan modellezik a vírusok terjedését
A koronavírusjárvány nemcsak az egészségügyben dolgozóknak, hanem a hálózatkutatóknak is rengeteg munkát ad. Alessandro Vespignani könyve, A jóslás algoritmusa a vírusok terjedését modellezi, Barabási Albert-László szerint ez lehet a koronavírus bestsellere.