Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Gőgös idealista vagy játszmák áldozata volt a Habsburg főherceg, akit Mexikó császáraként végeztek ki?
Edward Shawcross brit történészt kérdeztük Ferenc József öccsének tragikus újvilági kalandjáról. A bábjátékos III. Napóleonról, és Sisi érzéketlen viselkedéséről is.
A francia diplomáciának köszönhetően Mexikóban őrült császárság született – Olvass bele!
III. Napóleon francia császár elhatározta, hogy a polgárháborúba süllyedt Egyesült Államok gyengeségét kihasználva francia fennhatóságú monarchiát alapít Mexikóban. Mutatunk egy részletet Edward Shawcross izgalmas könyvéből, mely ezt a kísérletet mutatja be.
Ma 111 éve tartották Európa utolsó nagy menyegzőjét
IV. Károly király és Zita királyné házasélete mindössze 11 évig tartott. Cikkünkből a 111 évvel ezelőtti uralkodói nász részleteit tudhatjátok meg, és könyveket is ajánlunk a témáról.
Hogyan látja egy brit történész a Habsburgokat?
Melyik Habsburg-uralkodó felesége szólította bácsikámnak a férjét és melyik főhercegnőnek köszönheti Brazília a sárga nemzeti színt? Ilyen és ehhez hasonló részletek is kiderülnek Martyn Rady Habsburgok című könyvéből - a szerző a hétvégén Budapestre látogat.
Szeptemberben jön a Netflixre az új Sisi-film
A császárné címmel debütál szeptember végén a Netflixen egy új német minisorozat, amely Erzsébet és a bécsi udvar életébe enged betekintést.
A Habsburgok története bővelkedik a meglepő és bizarr fordulatokban
A világ urai – ezzel a fellengzősnek tűnő alcímmel jelent meg a brit Martyn Rady gigantikus Habsburg-könyve, amelyről egyvalami rögtön az elején leszögezhető: a dinasztia krónikája sokkal több izgalmas részletet tartogat annál, mint amit annak idején az iskolában tanítottak róla.