Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Colm Tóibín középkorú hősei az újrakezdés és a kényelmes élet között örlődnek
A Long Island könnyen átlátható, olvasmányos regény házassági krízisről, hűtlenségről és újra fellobbanó szenvedélyről.
A perc, amikor rájössz, hogy a férjed egy másik nőt ejtett teherbe – Olvass bele a Brooklyn folytatásába!
Colm Tóibín új regényében megírta, hogyan folytatódik hőse, Eilis Lacey története húsz évvel azután, hogy az amerikai élet mellett döntött. Mutatunk egy részletet a könyvből.
Sally Rooney új regénye és még 7 előjegyezhető könyv a kortárs világirodalom nagyágyúitól
Sally Rooney, Ali Smith, Pamuk, Rushdie és további négy szerző, akinek a könyveit érdemes lesz beszerezni és elolvasni ősszel. Mutatjuk a legizgalmasabb, már előrendelhető újdonságokat.
Tarr Béla és Bartók Béla is bekerült a könyörtelenség irodalmáról szóló kurzusba
A Paris Review elkérte a kurzus olvasmánylistáját, és a Syllabi-sorozatuk első darabjaként meg is osztotta az olvasóival.
A kivándorlás mint csapdahelyzet
Colm Tóibín 2009-es Brooklynja, mely a 2015-ös filmbemutatót követően tavaly végre magyarul is megjelent, könnyen beilleszthető lenne a kivándorlási, azon belül is az emigráció lélektanát feszegető narratívák közé. Van azonban egy fontos különbség: Tóibín hősét semmi nem hajtja. Nem akar felejteni (tragédiát, szerelmet, óhazát), egzisztenciálisan nem küszködik, az ismeretlen nem csábítja. Lassú sodródásban telik az élete, döntéseit például jellemzően mások hozzák meg a feje fölött. A látszat ellenére fejlődésregénynek is csak nagy jóindulattal nevezhető, holott hősnője kétségtelenül nagy utat jár be, ám pont a regényvégi kulcsjelenet bizonyítja, hogy életében a külső kényszer továbbra is erősebb, mint a belső akarat. De ha nem emigrációs és nem fejlődésregény, akkor mégis micsoda?