Már jó ideje szenvedett. Hasogatott a válla a dereka..
A gyógyszertárban Ica segített neki kiigazodni a sok kence között. Otthon kente, ahol elérte. Lassan ereszkedett esténként az ágyra, óvatosan egyenként tette fel a lábát a matracra, aztán múmiaként feküdt hajnalig, az ébrenlét és félénk álmai között. Angyali kezek simogatták. Akkor nem fájt semmije. Gondolt egyet, bebuszozott a városba, az internetről kikeresett szalonba. Kedves, teltkarcsú hölgy, fogadta. Kérdésére felsorolta a panaszait. Megbeszélték a teendőket, majd gyorsan félrefordulva levetkőzött és ráhasalt az ágyra, szégyenlősen kezére fektette a fejét.
Erika nekilátott. Az olajjal öntözött testet finoman, majd egyre keményebben átgyúrta. A férfi összeszorította cserepes ajkait, nehogy egy hang is kipréselődjön rajta. Nem a fájdalomtól, a gyönyörtől szeretett volna ordítani.
Miután végeztek felöltözött. Fizetett, mikor Erika az esetleges újabb időpontról érdeklődött, kibukott belőle.
- Ugye nem vet meg engem?
A nő értetlenül nézett rá.
- Ugyanis pap vagyok. Feri atyának szólítanak a hívek, nyolcvanharmadik évemet taposom.
Erika lassan az ajtón levő táblára mutatott.
Gyógymasszőr állt rajta fekete betűkkel.
Feri atya este a fotelban aludt el. Apró nyálpatak csorgott az állára szája sarkából. Csodásat álmodott. Egy furcsa autó mellett gyalogolt szálfa tartással, fülhallgatójára figyelve éberen követte az utasításokat, mikor a Szentatya a pápa mobilból hálásan rámosolygott.
Királynak lenni sosem volt életbiztosítás
Király! – A magyar uralkodók véresen komoly históriája címmel írt könyvet a magyar királyokról Benedek Szabolcs. Interjúnkban szóba került az uralkodással járó kockázat, a nők szerepe és a Trónok harca, és kiderült az is, vajon melyik királyunkat mellőzi az utókor emlékezete.
Jü Hua regénye megmutatja, milyen volt az élet fél évszázada Kínában
Kína egyik legismertebb kortárs írójának könyve egy kínai parasztember tragédiákkal teli életének bemutatása. Az Élni az elmúlt idő, a vissza nem térő ifjúság, az elherdált lehetőségek, az elveszített családtagok, a keserves tapasztalatok derűs, belenyugvó, mégis torokszorító összegzése.

Simon Stålenhag: A technológia a túlélés eszköze lehet, de meg is ölhet minket
Kérdeztük a műveiben fellelhető gyerekkori emlékekről, arról, hogy lehet valami egyszerre retro és futurisztikus, hogyan kapcsolódik könyve az E.T-hez és azt is megtudhatjuk, szerinte mi kell ahhoz, hogy megbirkózzunk a klímaváltozással. Interjú.

Sorsválasztás az irodalomban – Könyves válaszok Popper gondolataira
Az életünk determináltságát, az irányításban nekünk jutó részt vizsgálta Popper Péter Hogyan választunk magunknak sorsot? című könyve, a témában ugyanakkor rengeteg szépirodalmi mű is íródott, ezek közül mutatunk meg most párat!