Idén úszni fogunk a Stephen King-adaptációkban, ahogy korábban is írtuk. A majom már februárban megjelent és olyan véresre sikerült, hogy pár csatorna be sem akarta mutatni. Május végére érkezik a The Life of Chuck. Szintén idénre ígérik az It: Welcome to Derry, Az intézet, A menekülő ember és A hosszú menetelés kis vagy nagyképernyős verzióit is.
Stephen King álneve
A hosszú menetelésnél már a bemutató dátumát és néhány fotót is közzétettek. A filmet szeptember 12-től vetítik a mozik. A regényből még soha nem készült feldolgozás, pedig olyan rendezőket foglalkoztatott a projekt, mint George A. Romero vagy Frank Darabont és André Øvredal.
King 1979-es disztópikus horrorját most az Éhezők viadaláról ismert Francis Lawrence rendezi, JT Mollner forgatókönyve alapján. Lawrence bevallása szerint ő maga is most fut neki másodszor a sztorinak, mert 2006-ban már megpróbálkozott vele, de akkor nem jött össze.
A hosszú menetelés egyike King Richard Bachman álnéven írt köteteinek. A még a Carrie előtt született írások közé tartozik a Sorvadj el!, A hosszú menetelés, Az átkozott út, A menekülő ember, A rendcsinálók és a Blaze utóbbi kettő csak jóval később jelent meg. A szerző eredetileg azért használta az álnevet, hogy kiderítse, csupán a korábbi sikerei utóhatásaként veszik a könyveit, vagy a regények minősége is el tudja őket adni, nemcsak a neve. Egy kereskedő azonban felfedezte a könyvek és King más művei közötti hasonlóságot és leleplezte a szerzőt. Ennek hatására a kötetek eladása a tízszeresére ugrott - némileg igazolva is King félelmeit.
Százan indulnak
A horror nem a természetfeletti elemkből fakadA hosszú menetelésben, hanem magukból az emberekből.
A történet szerint minden évben száz tizenéves fiú, minden államból ketten, összegyűlnek Maine (hol máshol?) északi csücskében hogy végigsétáljanak az 1-es autóúton.
A menetelés közben nem maradhatnak le vagy állhatnak meg, legalább 4 mérföldes óránkénti sebességgel (kb 6,5 km/h) kell haladniuk, különben az életükkel fizetnek. A győztes pénzdíjban részesül. „Pontosan tudjuk, hogy a film folyamán lassan ezek a gyerekek egyenként kihullanak majd, ami meglehetősen hasonlít a horrorfilmek alapműködéséhez" – világított rá a rendező.
A feldolgozásban azonban kicsit lassították a menetelést ráadásul King javaslatára, aki rájött, hogy az eredeti sebesség túl gyors volt. Így a filmben már csak 3 mérföldes óránkénti sebességgel (kb 5 km/h) kell haladjanak. A show kulisszái mögé a Vanity Fair kapott egyedül bepillantási lehetőséget. A fotóikat itt találjátok: