Nagyon szórakoztató videó került elő a fiatal Stephen Kingről, amint olvasókat ijesztget

1992-es reklámban ijesztgeti az olvasókat Stephen King a Facebookon terjedő videóban. Az író a könyvtárba járás mellett kampányolt.

bzs | 2025. április 04. |

A Facebookon már egy ideje keringő, mindössze 30 másodperces videóban egy gyanútlanul olvasó nőt rémiszt meg a polcok közt osonó Stephen King. Mindezt, mint kiderült, az olvasásnépszerűsítés jegyében. Az 1992-es filmecske, aminek filmes megoldásainál csak King bundesliga-frizurája viccesebb, az amerikai közszolgálati televízió megbízásából készült és a helyi könyvtárakért kampányol.

Stephen King Owen King
Csipkerózsikák - (Különleges kiadás)
Európa Könyvkiadó, 2025, 705 oldal, Ford. Dranka Anita

Még pontosabban azért, hogy egyáltalán használják őket az olvasók. A Project Literacy US néven futó kezdeményezést a PBS, az amerikai közszolgálati televízió indította 1985-ben, a célja pedig a felnőttkori analfabétizmus elleni küzdelem volt.

Tudják, mi rémiszt meg engem igazán? Azok az emberek, akik nem használják a helyi könyvtárakat!"

– adja elő nagyon meggyőzően a borzongás királya.

A kisfilm a helyi könyvtárakat népszerűsítette. King elmondása szerint ezek a helyek tökéletesek, bármit akarsz csinálni (erről mi is írtunk itt). Lehet zenét hallgatni, videót nézni, internetezni, na meg rengeteg könyvet olvasni – a 80-as, 90-es években az otthoni internetkapcsolat még ritkának számított, a többihez pedig szintén külön eszközök kellettek a ma mindezt egyben tartalmazó mobil helyett. 

A videó vicces külsőségei mellett egy sajnos aktuális témára világít rá. Sok kis településen ma is a könyvtár az a hely, ahol el tudják érni például a családokat, ingyenesen biztosítanak segítséget mondjuk az idősek, munkakeresők számítógépes tudásának fejlesztéséhez, a tudatos internethasználathoz, az olvasóvá neveléshez. Ezek gyakran szociális jellegű feladatok.

Fotó: Youtube

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Magyarul is érkezik a Stephen King-féle Jancsi és Juliska

Arra számítunk, hogy King visszaviszi a hátborzongató elemeket a mesébe.

...

Stephen King elárulta, mi az, ami még neki is ijesztő + 3 horror könyv

Ebben a cikkben megnéztük, hogy mi mozgatja meg az írót, ha horrorfilmekről van szó, és a hírhez pedig három könyvet is ajánlunk. 

...

4 Stephen King-film és egy könyv érkezik 2025-ben

Előzménysorozatot kap az AZ, sorozat készül Az intézetből és film A majomból és a The Life of Chuckból. 

SZÓRAKOZÁS
...

Regretting You: itt az új Colleen Hoover-adaptáció előzetese!

Egy autóbaleset következtében minden megváltozik.

...

Durván provokatív: már most megosztó a Saltburn rendezőjének Üvöltő szelek-adaptációja

Megvolt az Üvöltő szelek első tesztvetítése.

...

Tényleg létezik Az Aranykor sorozatban látott könyv, ami kiteregette az arisztokraták titkait

Így bukott bele a társaság irányítója egyetlen könyvbe!

Olvass!
...

George Smiley-nak újra munkába kell állnia az oroszok ellen - Olvass bele John le Carré fiának regényébe!

Egy orosz ügynök váratlanul eltűnik, Európa romokban hever és az egyetlen megoldást csak is George Smiley találhatja meg.

...

A világsztár magyar ikerpár, akikről még sosem hallottál – Olvass bele Vass Virág új könyvébe!

Az egész világ rajongott a magyar ikerpárért, mégis csapdában érezték magukat.

...

A zene ereje: olvass bele Mario Vargas Llosa utolsó regényébe!

Egy egyszerű firkász nekiindul, hogy felfedezze, honnan ered a perui népzene. A kutatás viszont hamar átfordul egy kacifántos utazássá. Olvass bele!

...

Szolnok nem fog elesni? Olvass bele Benedek Szabolcs legújabb könyvébe!

Érdekes képkockák Szolnok múltjából – mutatunk egy részletet Benedek Szabolcs könyvéből.

...

Hogy lehet kijönni egy apával, aki semmiben sem olyan, mint mások? Olvass bele a Köszi, apu! című regénybe!

Egy apa és felnőtt lányának kapcsolatát több tényező is nehezíti.

...

A gender befolyásolja a gondolatainkat is? Olvass bele A patriarchátus természetrajza című kötetbe!

Mit befolyásol a tásadalmi nem, a gender?

Margó-díj 2025: ezek a könyvek szállnak versenybe (4. rész)

Margó-díj 2025: ezek a könyvek szállnak versenybe (4. rész)

Cikksorozatunk utolsó része: Pásztor Ágnestől Zentai Adélig. 

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Mit jelent túlélőnek lenni? – Interjú Susan Rubin Suleimannal, A történelem lánya szerzőjével

bzs
bzs

Ha nem veszed kézbe az életedet, Jane Austen sem tud megmenteni