A Chuck élete című kisregény (ami a Minél véresebb című kötetben olvasható) Stephen King egyik legszokatlanabb története. A Tom Hiddleston főszereplésével készült film hű maradt az eredeti műhöz.
Élet visszafelé
A Chuck élete egy három felvonásos, visszafelé elmesélt élettörténet, a főszereplővel három különböző életkorban találkozunk.
Mike Flanagan rendező filmjének előzeteséből egy meglepően kedves és felemelő történet rajzolódik ki, amit azért árnyal, ha tudjuk, miről szól King kisregénye.
A három felvonásos Chuck élete a kötet legzavarbaejtőbb és egyben legabszurdabb története, a fordított időrendjével, a látszólag elkülönülő epizódjaival, és a már-már filozofikus magasságaival.
Walt Whitman Ének magamról című versének egy sorából (»Én nagy vagyok, sokaságok vannak bennem.«) King egész életet épít fel” – írtuk róla a könyv magyar megjelenésekor.
„Az első felvonás olyan, mint egy kafkai Alkonyzóna vagy Black Mirror epizód, amelyben Dmitry Glukhovsky Szürkülete találkozik Dr. Seuss Hortonjával. A belső világ poszt-apokaliptikus történéseiben fásultan mozgó alakokban akaratlanul is magunkra ismerhetünk. (..) A második felvonás egy táncos-zenés »örömóda« Kingtől, ujjgyakorlat magáról az életről, az elszalasztott lehetőségekről, amelyek nap mint nap megnyílnak előttünk, de mégsem ragadjuk meg őket, mert hajt minket előre a szüzsénk (...) . A harmadik epizód egységes narratívába foglalja az első két felvonást egy Oscar Wilde-ot idéző megoldással” – foglaltuk össze korábban.
Ennek a King műnek az adaptálása így más kihívásokat tartalmaz, mint általában a történetei megfilmesítése, Flanagannek azonban a kritikusok szerint sikerült az eredeti műhöz hűnek maradni. A rendezőnek meglehetősen nagy gyakorlata van a horror műfajában és King életművének adaptálásában is. Ő forgatta az Álom doktor és a Gerald's Game feldogozását is.
A filmet júniusban az Egyesült Államokban már bemutatták. Íme az előzetes:
forrás: The Life of Chuck hivatalos oldal