Szívünk rajta: A Kamaszmonológok lett a hónap könyve

Szívünk rajta: A Kamaszmonológok lett a hónap könyve

A Szívünk rajta havonta mutatja be azokat a gyerek- és ifjúsági könyveket, melyeket a program független zsűrije a legkiemelkedőbbnek talál. Január kiemelt könyve egy, a kamaszok érzelmi világát érzékenyen megjelenítő kötet lett.

ro | 2021. február 05. |

Februárban a Szívünk rajta program szakmai és gyerekzsűrije Linn Skaber A szívem egy bezárt bódé - Kamaszmonológok című kötetét választotta a hónap könyvének.

Linn Skaber
A szívem egy bezárt bódé
Ill.: Lisa Aisato, ford.: Iván Andrea, Scolar, 2020, 256 oldal
-

A hónap értékelője, Szél Dávid író, az Apapara blog szerzője a következőt mondta a kötetről: "A könyv felnőttként is annyira izgalmas, annyira hibátlan nyelvezetű és ritmusú, annyira tűpontosan mutat rá a kamaszok érzelmi világára, hogy egyszerűen nem tudtam letenni. Olyan tabusított, érzékeny, a kamaszok testi és lelki változásaival, a szülő-gyerek viszonnyal foglalkozó témákat vonultat fel Linn Skåber, amelyek utólag segítettek a kamaszkori önmagam, és előre segítenek a még nem is kamasz gyerekeim megértésében. Most már csak azt sajnálom, hogy épp kamaszként nem olvashattam."

Ebben a hónapban még az alábbi könyvek kaptak matricát:
Tóth Krisztina: Gatyát fel!
Dániel András: Nincs itt semmi látnivaló
Darvasi László: Pálcika a detektív
Halász Margit: Hetvenhét vörös bárány
Martin Jenkins: Az állatvilág bajnokai
Verónica Chamorro: Sziasztok, érzelmek!

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Közös élettársunk: a szorongás

Az elmúlt hónapokban a szorongás a mindennapjaink része lett, de alapvetően miért szorongunk, mihez kezdhetünk vele, és milyen könyvekkel segíthetünk a gyerekeknek és a kamaszoknak a feldolgozásban? A Yelon és a Könyves Magazin közös cikkében erre keressük a választ.

...

Hogyan lehet meghozni a kamaszok kedvét az olvasáshoz?

Mi a szerepe az illusztrációknak, mi alapján választanak könyvet a kamaszok, és hogyan lehet visszatéríteni őket az olvasáshoz? Mutier Uszámát, a Szívünk rajta új zsűritagját kérdeztük.

...

Könyv vagy film? Segítünk választani

A Szívünk rajta könyvei közül most három olyan kötetet választottunk, melyeket akár filmen is megnézhet egy kamasz. Olvasás előtt vagy után.

Hírek
...

Még a szakállas Martin Scorsesét is bevetették a Dante kezében Netflix-filmben

...

A Kilencek költőcsapat legendás antológiája online is elérhetővé vált

...

Maggie O'Farrell vallomása: a Hamnet halálközeli élményekből született

...

Jelentkezőket keres az ELTE a Krasznahorkai előtt tisztelgő performanszuk megvalósításához

...

Kivégezték a 3-test-probléma Netflix-sorozathoz köthető üzletember gyilkosát

...

Majdnem hivatalos: a 4. évaddal véget ér a Sárkányok háza

Olvass!
...

A holokauszt Európa közös történelme – Olvass bele Sági György regényébe!

Hogyan változott Európa és a zsidók viszonya az elmúlt évtizedekben? Erre a kérdésre keres választ Sági György.

...

„Nem szült gyereket a férjének, és aki nem szül, azt elhagyják, így igazságos” – Olvass bele Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös kötetébe!

Manhattan és Lipótváros csak egy utcára kerül egymástól Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi kétkezes regényébe. Olvass bele!

...

A 90-es évek magyar gengsztervilágához a művészeken keresztül vezet az út – Olvass bele Kaszás V. Sándor regényébe!

Egyszerű nyomozásnak tűnik, ameddig fel nem tűnnek a telepatikus terroristák. Olvass bele!