Vajon mi marad egy tizennégy éves kislány életéből, miután nevelőapja megerőszakolja és az anya védelme helyett annak cinkosságával szembesül? Hogyan bírható ki a fájdalom, és élhető túl az árulás? Kiss Judit Ágnes kendőzetlenül és hideg pontossággal tárja fel a Ginát ért valamennyi megsebzést: a nevelőapa agresszivitását, a test riadt elidegenedését és félelmét, a házastársi és spirituális bántalmazás valamennyi árnyalatát. A szerző számos gyerekkönyv írójaként már bizonyított, ez a regénye pedig sűríti mindazt a mély belátást, amit a gyereklélekről megtapasztalt: bármit (majdnem bármit) ki lehet bírni, ha van egyetlen ember, aki hisz nekünk, aki megtart, amikor zuhanunk, és akibe kapaszkodva képessé válhatunk a szembenézésre.
A bemutatón Kiss elmesélte, hogy az abúzustörténetet több mint 30 éve hordozta magával, és végül nem tudott tovább hallgatni. A három részből álló regény egyes szakaszait már évekkel ezelőtt elkezdte megírni. Az foglalkoztatta, hogy milyen felelőssége és lehetőségei vannak egy szem- és fültanúnak, amikor egy bántalmazásról értesül.
A könyv “borzasztó” realisztikusságának a célja az is, hogy kiutat mutasson a főhősnek, Kiss szerint ezt a könyvet máshogyan nem volt szabad megírni. Beszélt arról is, hogy a látszatokon, hazugságokon, elhallgatásokon alapuló rendszerben, amivé bizonyos családok válni tudnak, az áldozatok egyetlen lehetősége kívül van - ha egy barát, tanár stb. megtudja, hogy valami szörnyű történik. Szóba került még a hit és a vallási közösségek szerepe, önbecsülés és kiszolgáltatottság kérdései, terápia és énerő, istenképek és egyház, keresztény konzervatív neveltetés és kormánypropaganda is.
A podcastet meghallgathatod itt és Spotifyon.