Tele a karma [vasárnapi liezon]

Tele a karma [vasárnapi liezon]

Szeder Kata | 2021. február 07. |

Kézdi Imola: Befőztem

befőztem tizenkét év
viharos szerelmet,
bódult aggodalmat,
hústépő ölelést.
tartósítószer-mentes,
fájdalmas finomság.
nem halunk éhen.
tele a karma.

-

George Dunlop Leslie (1835-1921)

Vasárnapi liezon című sorozatunkban kommentár nélkül egy-egy irodalmi szöveget hozunk és hozzá képeket, bízva abban, hogy egy futó, de annál izgalmasabb viszony kerekedik ki belőle.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A vágy az ötödik emeleten lakik [vasárnapi liezon]

Edward Hopper és Schein Gábor műveinek vasárnapi találkozása.

...

Desiré tangója [vasárnapi liezon]

Hétfőn ünnepli 75. születésnapját Bereményi Géza. A vasárnapi liezonban az ő tangója találkozik Elliott Erwitt 1952-ben, Valenciaban készült fotójával. 

...

Csordúltig az ég sűrü sötéttel [vasárnapi liezon]

Radnóti Miklós és Valerius De Saedeleer januári találkozása a vasárnapi liezonban.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Leiner Laura: Nem vagyok főszereplő típus

Leiner Laura: Nem vagyok főszereplő típus

„Én egy mellékszereplő vagyok, és ebben jól érzem magam.”

Szerzőink

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Ha lezuhanunk, legalább együtt zuhanunk le: Megérkezett a Patti Smith-memoár!

Bakó Sára
Bakó Sára

Steigervald Krisztián: A szülői generáció iszonyatosan bizonytalan ma a szerepeiben

Kiemeltek
...

Mi vagyunk az özönvíz, de mi vagyunk a bárka is: a klímaváltozás kérdései az első Futurotheca fesztiválon (IV.)

A bénultság természetes emberi reakció, és a közösség segíthet.

...

Az igaz történeten alapuló horror, ami megmutatja a rasszizmus valódi arcát – Tananarive Due regényéről

Elolvastuk Tananarive Due amerikai szerző Bram Stoker-díjas történelmi regényét.

...

Krízis, fű, kalapács: Friedenthal Zoltán megint Margó Könyvekből olvas fel!

Generációs válságok különféle megküzdési stratégiákkal.

A hét könyve
Kritika
A Huckleberry Finn kalandjait újragondoló Pulitzer-díjas bosszúregényben a tudás a legnagyobb veszély
Budapest külső kerületei is megérdemlik a reflektorfényt: Így készült a 23 – Nagy budapesti kerülethatározó

Budapest külső kerületei is megérdemlik a reflektorfényt: Így készült a 23 – Nagy budapesti kerülethatározó

A helytörténet és a külváros is lehet izgalmas.

Hírek
...

Újra megjelenik a háborús irodalom egyik klasszikusa

...

Először olvasható teljes terjedelemben Kafka és szerelmének tragikus levelezése

...

Érdekel a Wicked folytatása? Most könyvben is elolvashatod

...

Egy teljesen értelmetlen TikTok-szleng lett az év szava 2025-ben

...

Feszült csaták, gyerekek és szerelem Az éhezők viadala új trailerében

...

Végre színre lép Pennywise: megérkezett Stephen King sorozatának új előzetese!

...

Dr. Bőgel György: A mesterséges intelligencia olyan, mint a klinikai kísérletek nélkül bevezetett gyógyszer // Futurotheca 02.

...

Szerelem és magány New Yorkban: a Kleopátra és Frankenstein egy elveszett generációról szól

...

Dr. Bőgel György: A mesterséges intelligencia olyan, mint a klinikai kísérletek nélkül bevezetett gyógyszer // Futurotheca 02.

Olvass!
...

A toxikus munkahely és a kiégés ellen csak a teljes érdektelenség segít – Olvass bele Beatriz Serrano regényébe!

Ha már nincs remény, akkor marad a cinizmus. 

...

A négy idegen megóvja vagy eltörli az egyiptomi fáraó uralmát? – Olvass bele a Khetara trónja című könyvbe!

Titokzatos jóslatok és baljós jelek nyomában az ókori Egyiptomban.

...

Mi történik, ha minden szaloncukor eltűnik a karácsonyfáról? Olvass bele Keresztesi József mesekönyvébe!

Egy kedves mesére vágysz, ami megidézi a karácsony szellemét?