Nem is lesz olyan szörnyű a hétvége [irodalmi radar]

sonnyK | 2009. március 19. |

A legutóbbi radar sikere után, amely egyben saját vállalkozásunk paródiája is volt, kissé megpihentünk, részben, mert nem is nagyon tudtunk miről beszámolni, részben meg azért, mert valamikor nekünk is ki kell élveznünk a sikert, legyen az bármilyen szerény is,

Most azonban erőt kellett vennünk természetes lustaságunkon és jelet kell adnunk, hiszen lesz végre mit néznünk a tévében! Nem hagyna nyugodni a lelkiismeret, ha lemaradnának egy igazi csemegéről, amit minden bizonnyal érdemes lesz megnézni. Végül is, ezért kezdtünk bele egykor ebbe a sorozatba, most végre hasznunkat vehetik! Lássuk!

Ha már így nekikezdtünk a dolognak nézzük mit kínál a hétvége! Pénteken tarthatnak egy átmozgató edzést a 100 év – Játék a színház című műsorral, amely ezúttal a kortárs magyar drámával foglalkozik majd 16:40-től az m1-en.

Szombaton az ebédutáni lazításba beleférhet 13:05-től az m1-en A nemzet könyvtárának kincsei című sorozat, ami abszolút finomságnak tűnik, egy próbát biztosan megér! A Bibliofil-csemegék rovatunk lelkes olvasóinak szinte kötelező! Délután a ráhangolódás jegyében 17 órától Radnóti 100 éve címmel az éppen kerek évszázada született költőre emlékezhetünk az m1-en. A műsor olyan amilyen, de legalább van és mi már örülünk ennek is! Este már tényleg csak a hecc kedvéért az Egy marék rozs című epizóddal folytatódik az Agatha Christie-sorozat, 20:15-től az m1-en. Csatornát nem kell váltanunk, csak türelmesen várnunk, hogy 23:40-től megnézzünk egy igazi nekünk való műsort! Charles Bukowskiról láthatunk egy kanadai dokut, amelyben a zseniális költő-író maga is megszólal, ne hagyják ki! Bukowski egy roppant érdekes figura, félig csavargó, alkoholista író, aki a beat-korszak utáni talán legeredetibb figura az amerikai irodalomban, mondom én elfogultan. Szóval, a képernyő előtt a helyük!

Vasárnap levezetésnek még belenézhetünk a Szósz?!-) című műsorba, ami meglehetősen érdekes témát dolgoz fel ezen a héten: a nyelv mágia világába kalauzol el minket, 19:35-től az m2-n. 

Nem is lesz olyan szörnyű a hétvége!

Azért a rádióból is egy gyorsat ajánlunk csak hogy ne boruljon az egyensúly: pénteken a Bartókon 21 órától Akarsz-e fényt címmel Áprily Lajos verseiből hallgathatunk meg egy csokorra valót, szakítsanak negyed órát a költészetre!

Jövő héten jelentkezünk, talán hasonlóan jó hírekkel!

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.