Sárkány // Magyar mennydörgő
Az egyik legveszedelmesebbnek tartott sárkányfaj. Kimondottan óriásgyíkszerű testét fekete pikkelyek borítják. Szeme sárga, szarvai és a farkából kiálló tüskék bronzvörösek. Kivételesen hosszú lángcsóvát tud fújni, akár 15 métereset is. A magyar mennydörgősárkány kecskét, juhot és – ha teheti – embert eszik. Nagyjából 4-5 méter magas, a hossza 15 méter. Szárnyfesztávolsága eléri a 8 métert is.
Baziliszkusz
A tyúktojásból, ha varangy kotlik rajta, hatalmasra növő, minden más hüllőnél veszélyesebb kígyó kel ki. A baziliszkusz teste fénylő zöld, hossza a 15 métert is elérheti. A hím példányok skarlátvörös fejtollaikról ismerhetők fel. A baziliszkusz a méregfogával is tud ölni, de a legveszélyesebb fegyvere hatalmas, sárga szeme: aki belenéz, azonnal meghal.
Hegyi troll
A troll 6 méter magas, egy tonnát is meghaladó súlyú, félelmetes bestia. Közismert, hogy rettentően erős és nem kevésbé buta, ráadásul kiszámíthatatlan és gyakran agresszív. A kopasz, világosszürke bőrű hegyi troll a legnagyobb termetű s egyben a legvadabb változat.
Dementor
Az Azkaban őrei, a varázslók börtönéé, ami egy szigeten található. A dementorok a legvisszataszítóbb lények közé tartoznak, akiket valaha a hátán hordott a föld. Amerre járnak, kiszívják a levegőből a békét, a reményt és a boldogságot. Még a muglik is megérzik jelenlétüket, pedig számukra láthatatlanok.
Akik elhozták Magyarországra Harry Pottert - Könyves magazin
Menjünk vissza az időben: Angliában 1997-ben jelent meg a Harry Potter , Magyarországon pedig 1999-ben. Mi történt ez alatt a két év alatt? Hogyan hallottak először a könyvről? Mi volt az, ami akkor meggyőzte önöket erről? Gábor Anikó: Tegyük hozzá, hogy egy kifejezetten jelentéktelen megjelenésű kötet volt ez az első kiadás.
Akromantula
Az akromantulák óriás méretű, embernél nagyobb pókok. Intelligensek, képesek megtanulni az emberi beszédet, ám veszélyesek, mert az emberi fajt zsákmánynak tekintik.
Hippogriff
A hippogriff egy sasfejű, lótestű nagy bestia. A nehezen szelídíthető varázslények Európából származnak. A hippogriff elsősorban a földből kikapart rovarokkal táplálkozik, de szívesen elfogyaszt madarakat és kisebb emlősöket is. Fészkét a földön építi, s egyetlen, nagy, törékeny héjú tojást rak, melyből alig 24 óra múlva kikel a hippogriff fióka. A kicsi egy hét alatt megtanul repülni, de hosszabb utakra csak hónapok múltán tudja elkísérni anyját.
A Harry Potter magyar hangja: Tóth Tamás Boldizsár - Könyves magazin
Hogyan keletkezett a durrfarkú szurcsók, miért nem kapott magyar nevet Dumbledore, és miért lett volna hiba lefordítani a halálfalók nevét? Tóth Tamás Boldizsárral első benyomásról és nyelvi játékokról is beszélgettünk, és közben kiderült az is, hogy mi közük a Stallone-filmek regényváltozatainak a Harry Potterhez.
Főnix
A főnixek a halálukkal szaporodnak,ekkor lángrakapnak, és hamvaikból új példányok születnek. A főnixek hatalmas fizikai terhelést képesek elviselni és hatalmas súlyokat tudnak szállítani, könnyük minden sebet begyógyít.
Bólintér
Faőrző bestia, főként varázspálcának való fákon él. Fatetűvel, alkalmanként tündérmanótojással táplálkozik. A bólintér ránézésre nem tűnik harciasnak, de ha felmérgesítik, megpróbálja kiszúrni az ember szemét az ujjával, ami igen éles és hegyes.
10 fontos különbség a Harry Potter-könyvek és a filmek között - Könyves magazin
Ha a változtatásokról van szó, a rajongók nem viccelnek. Tele van az internet ölre menő kommentfolyamokkal, apró részleteket kiveséző posztokkal, izzó gyakori kérdések oldalakkal és Angry Dumbledore mémekkel. Néhány különbség szükséges volt a filmes adaptációk sikeréhez, több változás viszont megbocsáthatatlan maradt sokak számára. Megnéztük a legfontosabbakat.