Báron György egy Filmvilág-beli kritikájában írja magyarázza, miért sikeres Bodor Ádám a filmrendezőknél: "Az ok kézenfekvő: Bodor történetei egyszerűek, egyenesvonalúak és szikárak, akár a filmnovellák. Ráadásul ez a fajta látomásos kelet-európai abszurd meglehetősen társtalan a magyar irodalomban (kevésbé a románban vagy a csehben). Bacsó groteszk komédiát forgatott belőlük, Fábri abszurd filozófiai tanmesét (hasonlót, csak erőltetettebben, később Buvári Tamás), Gothár abszurdba hajló létdrámát, Kamondi abszurd-szürreális víziót, Ferenczi kisrealista káeurópai mozgóképet. Mindegyik változat hűséges és hűtlen egyszerre, mégha nem is egyforma intenzitással és színvonalon, elvégre Bodor prózája – mint láttuk – sokféle értelmezéshez szolgáltathat muníciót, alighanem ezért is szeretik filmeseink."
A Bodor-adaptációk közül a leghíresebb a Gothár Péter rendezte A részleg című 1995-ös mozi, amivel a rendező a filmszemle nagydíját is elnyerte. A tervezőmérnök Weiss Gizi valahol Kelet-Európában él az 1980-as évek végén, amikor hirtelen áthelyezik egy részleg vezetőjének. Hosszú vonatúttal szinte kivonatozik a világból, hogy átvegye a kis bódét, ami életének következő szakaszát jelenti. (Ha valaki fellel valami részletet ebből a neten, azt rögtön beteszem, mert én nem találtam.)
2006-ban készült el Kamondi Zolán sokáig és sok pénzből készített mozija Bogdanski Dolináról, a helyről, ahol a mágikus realizmus találkozik a pusztulással.
A barátkozás lehetőségei című kisfilm 2007-ből:
A barátkozás lehetőségei
Uploaded by sepike. - Full seasons and entire episodes online.