Festékes doboz. „A festékes doboz még Göldner Márta festőművész nagymamámé volt, gyönyörű, íves akvarelleket festett a Baja környéki ártéri Dunáról. A doboz szélén még nyomokban láthatóak az ő festékeinek a kis felragasztott címkéi. Nem igazán kötődöm tárgyakhoz, nagyon kevés emléket őrzök úgy általában, de a nagymamám festőkellékeit nagyon szeretem, azt, ahogyan továbbélnek a stúdiónkban. Sok használaton kívűli művészkelléke megvan, nem tudom őket elengedni.”
Ecsetek. Az ecsetek is ugyancsak Agócs Írisz nagymamájáé voltak és ebben a stúdióban szinte kizárólag dekorációs funkciót töltenek be: „Egyrészt mert jóval kisebb méretben festek, így teljesen más típusú és méretű ecsetekre van szükségem, ráadásul egyetlen kedvenc ecsetet gyűrök évek óta, és csak ha sokkal nagyobb felületet vagy sokkal vékonyabb vonalakat kell festenem, akkor kerül elő még egy-két másik.”
Macis kép. Agócs Írisz alaphelyzetben mások munkáiból inspirálódik, és azt mondja, nem érzi szükségét, hogy a saját illusztrációit nézegesse. A fotó épp két műhelyvásár közti időszakban készült, és ezért lehetett a stúdió különböző pontjain - kikészített portékaként - a vászonra nyomott képeivel összefutni.
Számítógép. Hűséges asszisztense a mindennapjainak, szereti, hogy mindenben segít, de azt mondja, pont annyira ért hozzá, amennyire szükséges.
Szkenner. „A szkenner igazi mostohagyerek, nagyon nem szeretem, az egyetlen fázisa a munkának, amit se gyorsítani nem lehet, se nem lehet odafigyelés nélkül megúszni. Úgy dolgozom, hogy először mindent végigvázlatozom, azután mindent megfestek, és aztán rápihenek egy-két napot, majd jön a szkennelés. Gyenge pontja ez a munkámnak, azt hiszem, ezenkívül minden más szakaszát nagyon élvezem.”
Rajzpad. Agócs Írisz szerint ez egy ősrégi wacom intuos digitalizáló tábla, legalább 15 éves. Miután első körben mindent kézzel rajzol meg, nem kell, hogy annyira hiperprecíz legyen, mintha ceruzaként használná és közvetlenül a gépbe rajzolna. Hatalmas segítséget jelent ugyanakkor a retusálásnál, és a minden kézirajzot kiegészítő digitális munkánál. „Nagyon gyorsan megszokja az ember, hogy digitális ceruzát használ, néha, amikor egér kerül a kezembe, olyan tompán kezelem, mintha egy másfél literes palack vízzel kellene boldogulnom.”
Bögre. „Ha tesztelni kellene valakit, hogy valóban vízzel fest-e, akkor szerintem egyetlen kérdést kellene feltenni neki: Mi történik a munka közben asztalra helyezett teával? Nincs szerintem olyan, aki még nem mosta ki az ecsetét munka közben a nemsokkal korábban gondosan oda készített teájába. Bár nemrégiben fordítva is megtörtént a helyzet, és már emeltem a számhoz az ecsetmosó vízem, amikor rájöttem, hogy ez nem a teásbögre.”
Papírhengerek. Egy pályázat keretében a napokban adják át a stúdió padlásán a felújított tetőtéri raktárat. Agócs Írisz azt mondja, szeret időről időre rendet tudni maga körül, és úgy kezdeni egy új projektbe. „Most körülöttem kiállítási anyagok, plakátok postázásához szükséges kartonhengerek, és bármi, ami egy stúdióban előfordulhat, megtalálható (ami nem, az is). Várom nagyon a levegősebb munaketeret.”