Az erkélyről az élet - Maradj otthon #16

A diákat válogatva lett világos számomra, hogy a Duna az nemcsak folyó, hanem esemény is, amin valami mindig történik. Mindig imádtam, hogy a lakásuk erkélye a Dunára nézett. Ha kinéztem, akkor szemben a Margitsziget volt, balra az Árpád-híd, jobbra a Margit híd, a Parlament, a Szabadság-szobor, és ha kicsit kihajoltam, amit kisgyerekként nagyszülői szemmel kockázatosnak tűnt, akkor láttam a budai Várat, a Batthyány teret. Gyerekkoromban rendszeresen néztük, milyen hajók mennek el az ablakunk alatt, milyen evezős versenyeket rendeznek és hogyan változik évről-évre az augusztus 20-i tűzijáték, de sokat nézelődtem csak úgy, a korlátba kapaszkodva. 

A képeket válogatva az is kiderült, amit csak sejtettem, hogy nagyszüleim is szerettek az erkélyről nézelődni. Szerették a Dunát, ahol mindig történt valami, eseménytelennek nem lehet mondani az erkélyről nézve az életet a folyón: motorcsónak-verseny, légi bemutató, jégzajlás, hadihajók felvonulása, volt ott minden. 

Az erkély tökéletes megfigyelői pozíció volt, ahonnan sok mindent be lehetett látni, sőt az erkélyen is rengeteg minden történt, ezt később képekkel bizonyítom. 

A mai válogatásban az emlékezésnek egy konkrét helyét mutatom meg: ilyen volt az erkélyről belátni az életet. Külön érdekesség, hogy a budai alsó rakpart, a Slachta Margit rakpart ezeken a fotókon még nem épült meg, az ember és a folyó viszonya közvetlen volt, nem jártak még az autók.

Fotók: Tiszvaölgyi László

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Kati első külföldi útja - Maradj otthon #5

A karanténban 6-8000 családi fotót kezdett rendszerezni fotósunk, Valuska Gábor, aki nagymamája első külföldi útjáról rakott össze nagyképes anyagot.

...
Nagy

Mások életét kiválogatni és rendszerezni - Maradj otthon #11

Milyen volt Óbuda a hatvanas években? Valuska gábor folytatja a nagyapja diáinak szelektálását, most a Kolosy tér környékét dolgozta fel. 

...
Nagy

A magány mint nagyváros - Maradj otthon #12

A magány (...) sűrűn lakott hely: önmagában is város" - írja Olivia Laing A magányos város könyvében. Hogyan alakult át Edward Hopper képe a koronavírus alatt? Város, hiány, magány.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.