Tévésorozat készül a Vámpírakadémiából

A Peacock berendelte a Vámpírakadémia-sorozatot, így hamarosan újabb adaptáció fog készülni Richelle Mead népszerű regényeiből.

fk | 2021. május 20. |

Sok rajongó régóta várja már, hogy új feldolgozást kapjon Richelle Mead vámpíros könyvsorozata, a Vámpírakadémia. Az álom most megvalósulni látszik, a Peacock ugyanis tévésorozatot fog készíteni a regényekből. A forgatókönyvet Julie Plec (Vámpírnaplók) és Marguerite MacIntyre írja.

Richelle Mead
Vámpírakadémia
Ford.: Farkas Veronika, Agave, 2014, 240 oldal
-

A sorozat első része 2009-ben jelent meg az Agave kiadónál. A történet a félig ember, félig vámpír Rose Hathaway-ről szól, akinek az a küldetése, hogy megvédje a mora vámpírokat a vérszomjas, élőhalott vámpíroktól, a strigáktól. Ezt írtuk róla:

„Richelle Mead lányregényében csak a rossz, mindenki által megvetett strigák olyanok, mint Anne Rice híres vámpírjai – hihetetlenül gyorsak és erősek, mind egy cseppig meg akarják inni a vért, halottak, tehát nem esznek, isznak és lélegeznek, s mind emellé még gonoszak is. De vannak más vámpírok is, a morák, akiknek csak néhanapján kell pár korty vér, különben elélnek vodkán és fagyin. Mi több, a harapásuk egyenest orgazmust okoz az embereknek, akik mondhatni tülekednek, hogy a vacsorájukká válhassanak – habár ételként utalni rájuk mégoly nagy illetlenség ebben a világban! –, ők maguk nagyon is élők, csak kicsit zavarja őket a nap, mélyen hívők és templomba járnak, továbbá tudnak varázsolni, amely tudásukat az emberek üdvére kamatoztatják.”

A Vámpírakadémia első részéből 2014-ben már bemutattak egy adaptációt. Abban Zoey Deutch, Danila Kozlovsky és Lucy Fry alakította a főbb szereplőket, a filmet Mark Waters rendezte.

Forrás: Variety

Hírlevél feliratkozás
Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

A csillogó vámpírfiútól a vérszívó magzatig – Tíz éve ért véget a Twilight

...
Hírek

Anne Rice szerint a vámpírok az emberi lét metaforái

...
Kritika

George R.R. Martin atomjaira szedi a vámpírmitológiát

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Új podcastunk címe Ezt senki nem mondta!, a meghívott írókkal Ott Anna beszélget a gyereknevelés és az alkotás kapcsolatáról. A negyedik rész vendége Oltai Kata.

Gyerekirodalom
...
Gyerekirodalom

Orczy Mimi ezúttal Párizsban nyomoz egy eltűnt műkincs után – Olvass bele!

Folytatódik Ruff Orsolya kalandregénye, melyben a tűzrőlpattant báró Orczy Miminek egy francia bűntényt és eltűnést kell felderítenie.

...
Gyerekirodalom

Elhunyt a Babar könyvek szerzője

Laurent de Brunhoff festő és mesemondó, aki Babarról, az elefántkirályról szóló képeskönyvsorozattal lett híres, 98 éves volt.

...
Gyerekirodalom

10 nyuszis mesekönyv húsvétra és azon túl

Az édes tapsifülesek kiskorú rajongóinak és szüleiknek élő nyuszi helyett inkább gyönyörű gyerekkönyveket ajánlunk.