„Az Instagram mára egy komplett költőgenerációt termelt ki, akik percek alatt válnak rocksztárokká, százezres, sőt, milliós példányszámban adják el a köteteiket, és magasról tesznek mindenkire, aki bármilyen lírai hagyományt akar számon kérni rajtuk. Leghíresebb képviselőjük a pandzsábi szikh családban született, Kanadában nevelkedett Rupi Kaur, akinek egyik legnépszerűbb verse így hangzik: „you / are / your own / soulmate” („te vagy / a saját / lelkitársad”)” – így foglaltuk össze anno cikkünkben, hogy mi is az instaköltészet.
Rupi Kaur pályafutásáról akkor ezt írtuk:
„Kaur 2014-ben, magánkiadásban jelentette meg első verseskötetét, a milk and honeyt (tej és méz) az Amazon self-publish felületén, a CreateSpace-en, ám népszerűségét nem ennek, hanem egy egyetemi projektnek köszönheti; a saját menstruációját megörökítő, Period című fotósorozat egyik darabjának. Miután az Instagram eltávolította a fotóját, amelyen egy átvérzett melegítőnadrágban fekszik az ágyán, Kaur nem hagyta magát, és a Facebookon, valamint a Tumblren idézett dühös kirohanást a „szivárgó patriarchátus és nőgyűlölet” ellen. A fotó végül visszakerült az oldalra, de előtte még világhírt szerzett neki, és ugrásszerűen megnövelte az Insta-követői számát. Kaur valóságos feminista ikon lett az interneten, ám nem elégedett meg ennyivel, és a váratlan hírnevet kihasználva publikálni kezdte a milk and honey verseit új követőinek. Ekkor figyelt fel rá a Simon&Schuster egyik imprintje, az Andrews McMeel kiadó (amit leginkább a Kázmér és Huba-sorozat tett ismertté), a többi pedig, ahogy mondani szokás, történelem. Kaur 2017 októberében megjelentette második kötetét, a The Sun and Her Flowerst (A Nap és virágai), 2,5 millió követővel később pedig már nemcsak az Instagram, de a világ legolvasottabb kortárs költője, és kirobbanthatatlan az Amazon verseskötet-listájának első két helyéről.”
A sztárköltő most a friss hírek szerint újabb kötettel jelentkezik, amely már előrendelhető angolul. A Healing Through the Words című kötetről Kaur az Entertainment Weekly-nek adott exkluzív interjút, a cikkben pedig a borítót is megmutatták.
Az interjúból az derül ki, hogy az új kötet interaktív lesz, az olvasó különböző gyakorlatokat talál majd benne és így a saját írásain keresztül indulhat el az önismeret és a gyógyulás felé. Rupi Kaurt az inspirálta, hogy olykor neki sem megy könnyen az írás, ezeket a módszereket pedig arra találta ki, hogy le tudja győzni az alkoi válságát. A szövegek tehát a kreativitásról szólnak és azt segítik, a költő pedig a saját kulisszatitkait is felfedi benne. Az interjúban Kaur arról is beszélt, hogy számára a költészet nem feltétlenül azt jelenti, amit a nyugati iskolákban tanítanak, a költészet igenis lehet mindenkié, a közösségi élet fontos része, amiben bárki részt vehet. Kiemelte, hogy a világjárványnak is része volt a kötet létrejöttében, hiszen bár korábban is tartott kreatív írás-workshopokat, de az elszigeteltség ideje alatt az online térben is kipróbálta ezt a műfajt és rengetegen csatlakoztak hozzá. Ekkor ébredt rá arra, hogy milyen sokan használják az írást öngyógyításra. A kötet így az olvasókat arra inspirálja majd, hogy induljanak el saját maguk felfedezésének útján. Ő maga is ezeket a gyakorlatokat használja majd, hogy megírja a következő verseskötetét.